REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Nowe ograniczenia w powiatach DuPage, Kane, Kankakee i Will

Nowe ograniczenia w powiatach DuPage, Kane, Kankakee i Will

-

Gubernator Pritzker w porozumieniu z Departamentem Zdrowia Publicznego Illinois (IDPH) ogłosił, że w Regionie 7 (powiaty Will i Kankakee) i 8 (powiaty Kane i DuPage), począwszy od piątku, 23 października, zostaną wprowadzone nowe ograniczenia. Obydwa regiony przekroczyły poziom zachorowalności określany jako „bezpieczny” w planie Restore Illinois.

Według Departamentu Zdrowia Publicznego Stanu Illinois (IDPH), zarówno Zachodnie, jak i Południowe przedmieścia z 7. i 8. rejonu z planu Restore Illinois, przekroczyły bezpieczny poziom zachorowalności na COVID-19, który wynosi 8 proc.

W związku z tym od piątku 23 października zostają wprowadzone nowe ograniczenia w powiatach DuPage, Kane, Kankakee i Will. Oznacza to zakaz obsługi wewnętrznej w barach i restauracjach, ograniczenie liczby zgromadzeń do 25 osób lub 25 procent pojemności pomieszczenia zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Bary i restauracje muszą być zamykane o godzinie 11:00 pm i mogą otwierać się nie wcześniej niż o 6:00 am. Stoliki na zewnątrz muszą być ustawione w odległości 6 stóp od siebie. Nie wolno gromadzić się w oczekiwaniu na stolik lub w czasie wyjścia. Wymagane są rezerwacje na każde spotkanie w barze lub restauracji. Nie wolno korzystać w autobusów imprezowych, a kasyna, podobnie jak bary i restauracje, muszą zamykać się o 11:00 pm i mogą wykorzystywać wyłącznie 25 proc. przepustowości. Organizatorzy imprez towarzyskich i okolicznościowych organizowanych w lokalach, muszą uwzględniać powyższe zasady.

Gubernator Pritzker podkreślił, że ma świadomość tego, jak wiele firm zmaga się z pandemią. Potwierdził także przyznanie 14 milionów dolarów dotacji firmom w objętych nowymi restrykcjami powiatach. Biznesy z tych powiatów mają mieć również pierwszeństwo w przyznawaniu grantów w programie Business Interruption Grants (BIG), w którym przyznane zostanie 220 mln dolarów.

Obydwa regiony 15 października przekroczyły poziom 8 proc. Dane opublikowane we wtorek wskazują na trzeci dzień powyżej limitu, 9 proc. w Regionie Zachodnim i 8,6 proc. w Regionie Południowym od soboty.

Region Południowych Przedmieść był wcześniej objęty dodatkowymi ograniczeniami 26 sierpnia, ale 18 września powrócił do 4. etapu planu ponownego otwarcia stanu.

Wskaźniki zachorowalności w regionach podmiejskich były stabilne, ale zaczęły rosnąć w ostatnich dwóch tygodniach – w tym czasie w każdym regionie zanotowano wzrost przypadków. Region Północnych Przedmieść poza Chicago osiągnął 7,5 proc. we wtorek, powiat Cook poza Chicago zgłosił wskaźnik 7,1 proc.

Chicago przekroczyło liczbę 9 tys. potwierdzonych przypadków COVID-19, 580 nowych przypadków oraz dwa zgony we wtorek. 7-dniowy wskaźnik zachorowalności w Chicago jest niższy niż w większości regionów stanu i wynosi 6,7 proc.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks