REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Nowe obostrzenia w podmiejskim powiecie Cook i rejonie Metro-Wschód poza East St....

Nowe obostrzenia w podmiejskim powiecie Cook i rejonie Metro-Wschód poza East St. Louis

-

Zakaz spożywania posiłków w pomieszczeniach restauracji to nowe obostrzenie związane ze wzrostem poziomu zachorowań na koronawirusa na podmiejskich terenach powiatu Cook i w rejonie Metro-Wschód poza East St. Louis. Nowe obostrzenia obowiązują od środy.

Departament Zdrowia Publicznego Illinois ogłosił w poniedziałek nowe restrykcje dla podmiejskiego powiatu Cook. Region przekroczył stanowe limity zachorowań i hospitalizacji w miniony weekend. W podmiejskim regionie Cook i Metro-Wschód obowiązywać będą przepisy „Tier-1”, w tym:

  • limity spotkań do 25 osób lub 25 proc. pojemności sali,
  • brak możliwości spożywania posiłków we wnętrzach restauracji,
  • wymóg rezerwowania miejsca w barach i restauracjach,
  • brak możliwości dzielenia stołu,
  • zakaz organizowania przyjęć w autobusach imprezowych,
  • kasyna i gaming otwarte wyłącznie do 11:00 pm.

Przepisy dotyczące działania szkół, biur oraz siłowni regulowane są oddzielnym przewodnikiem IDPH, miejsc tych nie dotyczy zaostrzenie przepisów ogłoszone w poniedziałek.

Według Departamentu Zdrowia Publicznego stanu Illinois, podmiejski powiat Cook w okresie od 13 do 22 października zgłosił wzrost poziomu hospitalizacji z powodu COVID-19 oraz wzrost średniej 7-dniowej poziomu zachorowań.

Według planu Restore Illinois, połączenie tych dwóch czynników jest wskazówką do zaostrzenia przepisów w rejonie.

Wskaźnik zachorowalności w Północnym Rejonie Podmiejskim, powiatach Lake i McHenry, także przekroczył 8 proc., co we wspomnianym planie jest poziomem bezpieczeństwa. Jeżeli wskaźnik pozostanie na tym poziomie przez trzy następujące po sobie dni, restrykcje zostaną zaostrzone również tam.

Również Chicago zbliża się do granicy bezpieczeństwa – przez ostatnich siedem dni notowano wzrost zachorowań – w ubiegły piątek 7,7 proc. W mieście wzrosła również w ostatnich 6 dniach liczba hospitalizacji osób z symptomami koronawirusa. We wszystkich pozostałych rejonach stanu wskaźniki zachorowań przekraczają 7 proc.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks