0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoNowe i stare imprezy kulturalne wracają w ramach „Open Chicago”. Miasto rozdaje...

Nowe i stare imprezy kulturalne wracają w ramach „Open Chicago”. Miasto rozdaje karty podarunkowe

-

W związku z reaktywacją gospodarki w Chicago, po ponad roku odwoływanych imprez, władze miasta przygotowały szereg koncertów, wydarzeń i letnich atrakcji w ramach inicjatywy „Open Chicago”. Wśród nich – setki kart podarunkowych, o wartości 250 dol. każda, ukrytych w biznesach w całym mieście.

W ofercie „Open Chicago”, mającej na celu przyciągnięcie konsumentów z powrotem do Wietrznego Miasta, znajdują się koncerty, filmy, imprezy kulinarne oraz świętowanie tradycji różnych kultur. Wydarzenia będą odbywać się będą w całym mieście – m.in. w Parku Milenijnym i różnych dzielnicach.

REKLAMA

Oprócz nowych wydarzeń, część powróci po rocznej przerwie, jednak nie będzie wśród nich popularnych Blues Festival, Gospel Festival oraz Jazz Festival. W miejsce tych imprez odbędą się jednodniowe koncerty w Millennium Park, świętujące poszczególne gatunki muzyki: 3 września – gospel, 4 września – jazz, 11 września – house i 18 września – blues.

Inny ważny chicagowski festiwal, House Music, zostanie zastąpiony House City – serią mniejszych bezpłatnych wydarzeń muzycznych w różnych dzielnicach miasta. Największy festiwal kulinarny, Taste of Chicago, odbędzie się w formie Taste of Chicago To-Go w dniach 7-11 lipca.

Na wielu wydarzeniach współorganizowanych przez miasto będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19.

Dodatkowo, w dowód wdzięczności za 15 miesięcy wyrzeczeń i przestrzegania zaleceń związanych z pandemią COVID-19, miasto ufundowało setki kart podarunkowych – każda o wartości 250 dol. – które co weekend ukrywane będą w chicagowskich biznesach w całym mieście.

Przez kolejne weekendy czerwca, aż do świątecznego weekendu 4 lipca, karty podarunkowe będą ukryte w różnych lokalizacjach we wszystkich 77 oficjalnych dzielnicach Chicago. Można próbować je odnaleźć wchodząc do danego biznesu i wypowiadając hasło „Open Chicago”.

Partnerami inicjatywy są Raise Marketplace – firma sprzedająca i skupująca karty podarunkowe oraz organizacja World Business Chicago. Karty mogą być użyte w ponad 4 tys. sklepów i restauracji na terenie całego miasta.

Karty podarunkowe to najnowsza inicjatywa burmistrz Lori Lightfoot, zaprojektowana z myślą o przywróceniu ruchu konsumenckiego w chicagowskich przedsiębiorstwach.

(jm)

REKLAMA

2121766449 views

REKLAMA

REKLAMA

2121766469 views

REKLAMA

REKLAMA

2123562789 views

REKLAMA

2121766480 views

REKLAMA

2121766489 views

REKLAMA

2121766493 views