REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoNowe fundusze federalne dla Illinois na pomoc w zatrudnieniu

Nowe fundusze federalne dla Illinois na pomoc w zatrudnieniu

-

Władze Illinois, dzięki nowym grantom federalnym, sfinansują programy mające na celu przeszkolenie i zatrudnienie ponad tysiąca mieszkańców stanu, którzy stracili pracę w wyniku pandemii COVID-19.

Gubernator Illinois J.B. Pritzker ogłosił w piątek nową inwestycję w wysokości 16,6 mln dolarów na rozszerzenie możliwości zatrudnienia dla 1300 mieszkańców stanu, którzy stracili pracę w wyniku pandemii koronawirusa.

REKLAMA

Będzie to możliwe dzięki dwóm nowym grantom, w wysokości 8,3 mln dolarów każdy, utworzonym specjalnie w odpowiedzi na kryzys związany z pandemią przez federalny Departament Pracy. Pieniądze z grantów sfinansują szkolenia w zakresie lokalnych programów kryzysowych w dziedzinach związanych z danym przypadkiem załamania gospodarki.

„Fundusze federalne pomogą nam osiągnąć cel ożywienia gospodarki, który jest dwojaki – powrotu większej ilości mieszkańców do pracy i jednocześnie sprostanie nowym wymogom gospodarczym powstałym wskutek COVID-19” – powiedział gubernator J.B. Pritzker.

Wśród miejsc pracy, które powstały w wyniku kryzysu pandemii są tzw. tracerzy, czyli osoby śledzące kontakty i drogę transmisji patogenu oraz pracownicy sanitarni budynków, pracownicy mierzący temperaturę, osoby przygotowujące i wydające posiłki w danych społecznościach.

Około 700 spośród 1300 planowanych miejsc pracy powstanie w Chicago. Zdaniem burmistrz Lori Lightfoot, inicjatywa nie tylko wesprze lokalne społeczności najbardziej dotknięte pandemią, ale świetnie wpisze się w miejski program Racial Equity Rapid Response Team, który ma na celu inwestycje w środowiskach mniejszości afroamerykańskiej i latynoskiej – najbardziej narażonych na zachorowanie na koronawirusa.

Fundusze rozdzielone będą do dwunastu stanowych obszarów w siedmiu regionach Illinois. Dalej trafią do lokalnych samorządów, miejskich koledży i lokalnych organizacji, które przez cały rok oferować będą szkolenia i pomoc w zakresie zatrudnienia.

Pierwsze szkolenia i zatrudnienia spodziewane są już jesienią. Agencje zatrudnienia w pierwszej kolejności będą rozpatrywać kandydatury osób, które straciły pracę wskutek kryzysu koronawirusa.

Pełna oferta szkoleń i programów dostępna jest na stronach internetowych Departamentu Handlu Illinois illinois.gov/dceo a także illinois.gov/GetHired

Joanna Marszałek

[email protected]

REKLAMA

2094188955 views

REKLAMA

REKLAMA

2094189239 views

REKLAMA

2095985688 views

REKLAMA

2094189489 views

REKLAMA

2094189627 views

REKLAMA

2094189768 views