REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoNowa parafia zamiast św. Tarsycjusza, św. Korneliusza i św. Tekli

Nowa parafia zamiast św. Tarsycjusza, św. Korneliusza i św. Tekli

-

Kolejne zamknięcia i konsolidacje parafii w Chicago tym razem maja miejsce w północno-zachodniej części miasta. Już nie będzie parafii św. Tarsycjusza, św. Korneliusza i św. Tekli. Wybrano nazwę dla nowej parafii.

Jak poinformowała w komunikacie prasowym Archidiecezja Chicagowska nowa parafia będzie nosiła imię św. Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej (St. Elizabeth of the Trinity). Zgodnie z oświadczeniem Archidiecezji, nazwa została wybrana przez parafian z kilku opcji i zatwierdził ją kardynał Blase Cupich.

REKLAMA

Nowa parafia powstala w wyniku konsolidacji parafii św. Tarsycjusza (St. Tarcissus ), św. Korneliusza (St. Cornelius) i św. Tekli (St. Thecla) oraz Szkoły i Globalnej Akademii Papieża Franciszka, Północny Kampus (School and Pope Francis Global Academy North Campus).

Siedzibą nowej parafii pw. St. Elizabeth of the Trinity będzie dotychczasowy St. Cornelius Church, choć z trzech zamykanych kościołów ma najmniejszy parking i znajduje się przy bardzo ruchliwej ulicy Foster.

Przypomnijmy, że w zamykanej parafii św. Tekli, w tutejszej szkole katolickiej ma siedzibę Polska Szkoła im. Władysława Andersa. Jej dyrekcja prowadzi poszukiwania nowego lokum.

Konsolidacje parafii, zamykanie kościołów i szkół katolickich odbywa się w Archideiczji Chicagowskiej w ramach podjętej przez nią akcji pod hasłem: ,,Renew My Church” (Odnówcie mój Kościół).

Kardynalski delegat do programu Renew My Church, ks. Jason Malave stwierdził w oświadczeniu ws. powstania St. Elizabeth of the Trinity: ,,Decyzja dotycząca nowej parafii jest pierwszym krokiem w kierunku budowania nowej, żywotnej kultury społecznej i tożsamości jako uczniów Chrystusa”.

We wtorek 21 stycznia kardynał Blase Cupich był gospodarzem dorocznego, szóstego z kolei bankietu charytatywnego na rzecz edukacji katolickiej w Archidiecezji Chicagowskiej. Dochód z uroczystości ma być przeznaczony na szkoły katolickie. (ao)

REKLAMA

2119269447 views

REKLAMA

2119269540 views

REKLAMA

REKLAMA

2121065893 views

REKLAMA

2119269606 views

REKLAMA

2119269662 views

REKLAMA

2119269703 views