REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Nowa burmistrz przyjmie gratulacje w ratuszu

Nowa burmistrz przyjmie gratulacje w ratuszu

-

Szybko rozeszły się darmowe bilety na zaprzysiężenie burmistrz elekt Lori Lightfoot, które odbędzie się 20 maja w Wintrust Arena, w pobliżu McCormick Place. Tego samego dnia można też będzie pogratulować nowej burmistrz w chicagowskim ratuszu.

Do Wintrust Arena, przy 200 E. Cermak Rd., widzowie będą wpuszczani od godz. 8 am, a uroczystość zaprzysiężenia rozpocznie się o godz. 10.00 am i potrwa do godz. 11.45 am. Oprócz Lori Lightfoot zaprzysiężeni zostaną chicagowscy radni z 50 okręgów, skarbnik miejska Melissa Conyears-Ervin i sekretarz miasta Anna Valencia.
W części artystycznej imprezy wystąpią m.in.: Miguel Cervantes z chicagowskiego ,,Hamiltona”, Chicago Sinfonietta, Puerto Rican Arts Alliance oraz Latin Music Program, a także Chicago Gay Men’s Chorus i The After School Matters Choir.

REKLAMA

Po południu, w godz. 2-4 pm będzie też można będzie pogratulować nowej burmistrz w chicagowskim ratuszu (City Hall, 121 N. LaSalle), gdzie podczas ,,otwartych drzwi” Lori Lightfoot w towarzystwie żony Amy Eshleman spotka się z mieszkańcami miasta.

Lori Lightfoot będzie pierwszą Afroamerykanką na stanowisku burmistrza Chicago i pierwszą na tym stanowisku zdeklarowaną przedstawicielką społeczności gejowskiej.

Przypomnijmy, że Lightfoot – nowicjuszka polityczna, w kwietniowych wyborach pokonała dużą przewagą głosów polityczną weterankę, Toni Preckwinkle.
(ao, gd)

Na zdjęciu: Burmistrz-elekt Lori Lightfoot
fot.Peter Serocki

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks