REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Nowa akademia policyjna w Garfield Park

Nowa akademia policyjna w Garfield Park

-

Jej budowa będzie kosztować 95 mln dolarów. Nowoczesna akademia ma zapewnić profesjonalne szkolenie policjantom i strażakom – takie plany przedstawił w poniedziałek burmistrz Rahm Emanuel.

Projekt ośrodka treningowego jest odpowiedzią na zarzuty Departamentu Sprawiedliwości dotyczące chicagowskiej policji. Według agencji dotychczasowe pięciomiesięczne szkolenie nie przygotowuje rekrutów do „skutecznego i zgodnego z prawem wypełniania swoich obowiązków”.

REKLAMA

W akademii o powierzchni ponad 12 hektarów mieszczącej się przy 4301 W. Chicago Ave. będzie można przeprowadzać symulacje odzwierciedlające rzeczywiste warunki pracy, zdobywać praktyczne specjalistyczne umiejętności. Będzie też położony nacisk na usprawnienie procesu reagowania – czytamy w oświadczeniu burmistrza, według którego 40-letnie obiekty, w których obecnie uczą się policjanci i strażacy, nie przystają do współczesnych wyzwań.

Nowy obiekt – między innymi z basenem do ćwiczeń ratowniczych pod wodą, strzelnicą i torem do ćwiczeń kontrolowanych poślizgów – zastąpi obecną akademię policyjną wybudowaną w 1976 roku przy 1300 W. Jackson Blvd., ośrodek treningowy straży pożarnej przy 1010 S. Clinton St. z 1950 r. oraz akademię strażacką z 1965 r. wzniesioną przy 1338 S. Clinton St.

Budowa ma ruszyć w 2018 r. i potrwa przynajmniej dwa lata. Biuro burmistrza nie poinformowało, skąd zbierze środki na projekt. Również w ciągu dwóch lat w departamencie policji, jak obiecuje burmistrz, przybędzie 970 miejsc pracy, w tym m.in. dla 516 policjantów i 200 śledczych.

(as)

fot. City of Chicago

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA