REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoNoszenie broni w Illinois ciągle nie weszło w życie

Noszenie broni w Illinois ciągle nie weszło w życie

-

 Prokurator generalna Illinois Lisa Madigan zastanawia się w dalszym ciągu, czy wyrazić sprzeciw wobec legalizacji noszenia przy sobie ukrytej broni palnej. Ostateczną decyzję musi  podjąć do 22 lipca. Illinois jest ostatnim stanem w kraju, w którym jeszcze obowiązuje zakaz noszenia broni. 

fot. 123RF Stock Photo
fot. 123RF Stock Photo

REKLAMA

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zgodził się ponownie na odroczenie sprawy i  poczeka kolejny miesiąc na decyzję prokurator Madigan  dotyczącą ewentualnego wniesienia apelacji od werdyktu Federalnego Sądu  Apelacyjnego, który zdelegalizował stanowy zakaz noszenia broni. Przypomnijmy, że sąd  nakazał wprowadzenie odpowiednich przepisów umożliwiających mieszkańcom Illinois noszenie broni.

W dokumentach złożonych w Sądzie Najwyższym USA w miniony piątek, a upublicznionych w poniedziałek, prokurator Madigan wyjaśniła, że jej personel potrzebuje więcej czasu na sformułowanie opinii prawnej.

Warto podkreślić, że uzyskanie dodatkowego czasu pozwoli L. Madigan zorientować się, jaki jest stosunek gubernatora Pata Quinna do  ustawy stanowej legalizującej ukrytą broń. Dokument  wymaga jego podpisu.

Rzecznik prokurator potwierdziła, że czeka ona decyzję gubernatora.

Termin podpisania ustawy upływa 9 lipca. Jeśli Quinn podpisze ustawę, uchwaloną niedawno przez Legislaturę – po nakazie Sądu Apelacyjnego USA – to zbędne stanie się wnoszenie apelacji do Sądu Najwyższego USA.

Rzecznik gubernatora na razie nie wypowiada się,  jaki jest stosunek Pata Quinna do ustawy i czy ją podpisze.

Jak wielokrotnie informowaliśmy, Quinn jest zwolennikiem zwiększenia kontroli broni palnej. Ustawa uchwalona przez Legislaturę nie jest tą, o którą zabiegał, ponieważ nie pozwala ona dużym miastom, takim jak Chicago, na wprowadzenie własnych restrykcyjnych przepisów dotyczących noszenia broni.

Ponadto Quinn wielokrotnie opowiadał się za wniesieniem przez Madigan apelacji od decyzji Sądu Apelacyjnego USA.

Nowe przepisy dotyczące broni miały wejść w życie 9 czerwca, ale Federalny Sąd Apelacyjny  zgodził się na ich odroczenie, ponieważ Legislatura  przekazała gubernatorowi ustawę do podpisu dopiero 4 czerwca.

Alicja Otap

[email protected]

REKLAMA

2123177683 views

REKLAMA

REKLAMA

2123177700 views

REKLAMA

REKLAMA

2124974020 views

REKLAMA

2123177710 views

REKLAMA

2123177716 views

REKLAMA

2123177720 views