REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoNorris i Gorski zagłodzili dwa psy na śmierć

Norris i Gorski zagłodzili dwa psy na śmierć

-

Mieszkaniec Hoffman Estates został skazany na trzy lata więzienia za zagłodzenie na śmierć dwóch psów. 29-letni Andre Norris otrzymał maksymalny wyrok. Współwłaścicielką jednego psa była 21-letnia Sarah Gorski, która mieszkała z Norrisem. Jej sprawa jest w toku. 

Wyrok w tej wyjątkowo bulwersującej sprawie zapadł w poniedziałek 8 listopada i został wydany przez sędziego sądu okręgowego powiatu DuPage Michaela Reidya. 

REKLAMA

29-letni Andre Norris, zamieszkały przy 1768 Queensbury Circle w Hoffman Estates, przyznał się do winy. Postawiono mu trzy zarzuty dotyczące poważnego okrucieństwa wobec zwierząt. Zgodnie z prawem stanowym nie będzie kwalifikował się do zwolnienia warunkowego, dopóki nie odsiedzi co najmniej półtora roku, czyli 50 procent zasądzonej kary. 

W marcu 2020 roku na zalesionym terenie w Naperville, na zachodnich przedmieściach, odkryto martwego owczarka niemieckiego, zawiniętego w prześcieradło i wrzuconego do pojemnika. 

Pies, który nazywał się Otis, ważył około 20 funtów (9 kg), czyli 50 funtów (22,6 kg)  mniej niż waga przeciętnego owczarka niemieckiego. Zagłodzenie wymieniono wśród przyczyn śmierci psa. 

Śledczy ustalili, że właścicielem psa był Norris i  mieszkająca z nim 21-letnia Sarah Gorski.

Podczas przeszukania ich domu w marcu 2020 r. znaleziono drugiego psa, mieszańca owczarka niemieckiego, zamkniętego w klatce wypełnionej odchodami, moczem i krwią – poinformowała  policja. Wycieńczony pies o imieniu Scooby ważył zaledwie 20 funtów i miał ogromne rany.

Trzeci pies rasy corgi o imieniu Bubba został znaleziony martwy w pobliskim polu. Pies ważył tylko cztery funty (1.8 kg)  i zmarł z powodu skrajnego głodu.

Norris i Gorski oskarżono o przestępstwo okrucieństwa wobec zwierząt i nielegalnego pozbycia się psa. Zarzuty wobec Norrisa zostały zredukowane w ramach porozumienia po przyznaniu się do winy.

“Warunki, w których pan Norris trzymał te biedne, bezbronne zwierzęta były po prostu przerażające, a sposób, w jaki umarły, rozdziera serce” – czytamy w oświadczeniu  prokuratora stanowego powiatu DuPage Roberts Berlina.

“Z panem Norrisem odpowiedzialnym za ich dobrostan, Otis i Bubba nigdy nie mieli szans. Oboje zmarli straszną, bolesną, bezsensowną śmiercią, bo nie zapewnił im jedzenia i właściwej opieki. Na szczęście Scooby w pełni powrócił do zdrowia i znalazł nową rodzinę” – dodał prokurator. 

Sprawa Gorskiej jest nadal w toku. Miał się stawić w sądzie 10 listopada.

Joanna Trzos
j.trzos@zwiazkowy.com

REKLAMA

2116488194 views

REKLAMA

REKLAMA

2116488396 views

REKLAMA

REKLAMA

2118284771 views

REKLAMA

2116488512 views

REKLAMA

2116488599 views

REKLAMA

2116488692 views