REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Nominacja Eddie Johnsona na szefa policji zatwierdzona

Nominacja Eddie Johnsona na szefa policji zatwierdzona

-

Eddie Johnson fot.Peer Grimm/EPA/YouTube
Eddie Johnson fot.Peer Grimm/EPA/YouTube

Rada miejska jednogłośnie zatwierdziła nominację Eddie Johnsona na szefa policji chicagowskiej. Zgodnie z oczekiwaniami głosowanie było zwykłą formalnością i przypieczętowaniem decyzji burmistrza Rahma Emanuela, który chciał, by Johnson stanął na czele policji.

Wszyscy radni zgodzili się z burmistrzem Emanuelem, że Johnson − wywodzący się z afroamerykańskiej dzielnicy Washington Heights na południu miasta − przywróci zaufanie społeczeństwa do policji.

Johnson pracuje w policji chicagowskiej od 27 lat. Zanim został mianowany przez burmistrza Rahma Emanula na stanowisko był komendantem ds. patrolowania miasta. Johnson jest absolwentem Chicago State University.

Zaraz po głosowaniu rady miasta 13 kwietnia Johnson został oficjalnie zaprzysiężony na stanowisko. Po ceremonii zapewnił, że dołoży starań, aby mieszkańcy Chicago odzyskali zaufanie do policji. Jak podkreślił, jego sukces będzie sukcesem całej policji i miasta. Stwierdził, że czeka na niego dużo pracy, ponieważ Departamentowi Policji Chicagowskiej jest daleko do ideału.

Przypomnijmy, że poprzedni szef policji Garry McCarthy został dymisjonowany przez burmistrza Rahma Emanuela w związku z zastrzeleniem czarnego 17-latka przez białego policjanta i ukrywaniem przez władze drastycznego wideo z incydentu przez ponad rok. Johnson został mianowany przez Emanuela na szefa policji, po tym jak burmistrz odrzucił troje finalistów na to stanowisko wyłonionych przez radę ds. policji.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks