REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaBoże NarodzenieNoc w domu Kevina! Najpopularniejsze świąteczne filmy kręcone w Illinois

Noc w domu Kevina! Najpopularniejsze świąteczne filmy kręcone w Illinois

-

Wielu z nas nie wyobraża sobie świątecznego wypoczynku bez oglądania filmów o tematyce bożonarodzeniowej – wprowadzających w magiczny czas przez piękne zimowe pejzaże, kolorowo przystrojone choinki, wieczerzę wigilijną, Mikołaja i górę prezentów. Bardzo często to filmy doskonale nam znane, ale co roku po nie sięgamy, bo wprowadzają nas w lepszy świat, radosny nastrój i dają poczucie nadziei.

W Illinois już drugi rok z rzędu najchętniej oglądanym filmem jest produkcja z 1990 roku „Home Alone” („Kevin sam w domu”), według rankingu najpopularniejszych świątecznych filmów sporządzonego przez stronę Preplay. Wynik ten nie powinien dziwić, ponieważ akcja filmu rozgrywa się na północnych przedmieściach Chicago – w miasteczku Winnetka.

Dom Kevina w Winnetce fot. Sarah Crowley (airbnb)/Enjoy Illinois/Facebook

REKLAMA

Wszyscy miłośnicy filmu mogą obejrzeć dom z zewnątrz udając się na ulicę 672 Lincoln w Winnetce. Dodatkowo słynny dom rodziny McCallisterów wkrótce będzie dostępny na Airbnb. Szczęśliwiec, który jako pierwszy dokona rezerwacji, będzie mógł spędzić jedną noc w domu Kevina, w towarzystwie maksymalnie czterech osób towarzyszących. Rezerwacja będzie dostępna 7 grudnia o 1 pm, a koszt to jedyne 25 dolarów. Goście zobowiązani są odbyć podróż na koszt własny. W razie gdyby zaistniała konieczność anulowania noclegu z powodu pandemii, Airbnb zobowiązuje się do wypłacenia bonu o wartości 1000 dolarów.

Nie jest to jednak jedyny świąteczny klasyk, który został nakręcony w Illinois. Do listy dołącza kilka innych faworytów, takich jak: „National Lampoon’s Christmas Vacation”, „Christmas with the Kranks” („Święta Last Minute”), „Fred Claus” („Brat Świętego Mikołaja”).

Autorzy rankingu przeanalizowali 115 świątecznych filmów najwyżej ocenianych na stronach internetowych, takich jak, Rotten Tomatoes i Box Office Mojo. Wśród liderów uplasował się „Elf” – najpopularniejszy w dziesięciu stanach, tuż za nim „Polar Express”, który był najchętniej oglądany w dziewięciu stanach.

W badaniu wyodrębniono też najczęściej oglądane filmy biorąc pod uwagę region. Na zachodzie Stanów Zjednoczonych najchętniej oglądano „Nightmare Before Christmas”, na środkowym zachodzie – „Elfa”, na południu kraju „Polar Express”, a na północnym wschodzie królował oczywiście „Home Alone” („Kevin sam w domu”).
(aos)

REKLAMA

2115412764 views

REKLAMA

2115412996 views

REKLAMA

REKLAMA

2117209386 views

REKLAMA

2115413136 views

REKLAMA

2115413235 views

REKLAMA

2115413343 views