REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoNiesłusznie aresztowani pozywają miasteczko Fox Lake

Niesłusznie aresztowani pozywają miasteczko Fox Lake

-

Charles Joseph Gliniewicz fot.Lake County Sheriff’s Office

Dwaj mężczyźni aresztowani w 2015 r. w związku ze śmiercią policjanta Joe Gliniewicza złożyli pozew przeciwko miasteczku Fox Lake. W marcu prawie identyczny pozew złożyli dwaj inni mężczyźni, również omyłkowo zatrzymani w związku z tą budzącą kontrowersje sprawą.

Miguel Gonzales i Hector Ramos złożyli w sądzie federalnym pozew przeciwko miasteczku Fox Lake. Mężczyźni twierdzą, że zostali niesłusznie aresztowani i przesłuchiwani w związku z podejrzeniami o zamordowanie policjanta z Fox Lake porucznika Joe Gliniewicza.

REKLAMA

Gliniewicz zginął w wyniku postrzału 1 września 2015 r., a na chwilę przed śmiercią zgłosił dyspozytorowi, że ściga trzech podejrzanych mężczyzn. Policja podjęła szeroko zakrojone poszukiwania sprawców, a Gliniewicz został pochowany jako poległy na służbie bohater. Dalsze śledztwo wykazało, że policjant był zamieszany w defraudacje finansowe i popełnił samobójstwo, a morderstwo zostało upozorowane.

O zbrodni i poszukiwaniach sprawców Gonzales i Ramos dowiedzieli się z telewizji, w pokoju hotelowym w Kolorado, gdy zobaczyli na ekranie otoczony przez policjantów i antyterrorystów wynajmowany przez siebie dom. Mężczyźni wrócili do Illinois, gdzie zostali aresztowani jako podejrzani o zamordowanie porucznika Gliniewicza.

Jak czytamy w pozwie, aresztowanie i policyjne przesłuchanie spowodowało u niesłusznie zatrzymanych szkody psychiczne, w związku z czym domagają się od Fox Lake finansowego zadośćuczynienia za poniesione krzywdy. W marcu br. dwóch innych mężczyzn zatrzymanych w sprawie śmierci Gliniewicza wniosło do sądu prawie identyczny pozew, również domagając się odszkodowania.
(gd))

REKLAMA

2107358244 views

REKLAMA

2107358476 views

REKLAMA

2109154867 views

REKLAMA

2107358617 views

REKLAMA

2107358716 views

REKLAMA

2107358824 views