REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Śmierć niemowlęcia za kradzież PlayStation

Śmierć niemowlęcia za kradzież PlayStation

-

“Jonylah rozpłakała się na odgłos strzałów. Gdy wychodziłem z samochodu tuląc ją w ramionach, patrzyła mi prosto w oczy” – wspomina Jonathan Watkins, ojciec 6-miesięcznej dziewczynki, zabitej przez Komana Willisa.

Jonathan Watkins z córeczką Jonylah Watkins fot. chicagoreader.com
Jonathan Watkins z córeczką Jonylah Watkins fot. chicagoreader.com

REKLAMA

2147483647 clicks

Tragedia rozegrała się 11 marca br. w okolicy 6500 South Maryland. Strzały padły w chwili, gdy ojciec zatrzymał vana, by zmienić dziecku pieluchę. Nie było to pierwsze zetknięcie dziewczynki z kulami. Gdy matka była z nią w ósmym miesiącu ciąży, w czasie strzelaniny została trafiona w kolano.

Willis zemścił się na Watkinsie za kradzież Sony PlayStation z domu jego matki. Wcześniej odgrażał się, że zabije sprawcę kradzieży.

Kule trafiły dziewczynkę, zamiast zamierzony cel – jej ojca. W tym tygodniu sędzia odmówił wypuszczenia Willisa na wolność. Domniemany zabójca będzie oczekiwał na rozprawę w więzieniu.

29-letni Watkins nie wyjaśnia, czy brał udział w kradzieży. Pytany, czy za śmierć jego córki aresztowano sprawcę zabójstwa, skinął głową. Nie powiedział jednak, czy widział twarz zabójcy. Oświadczył również, że nie zna Willisa.

Świadkowie zajścia rozpoznali w 32-letnim Willisie tego samego mężczyznę, który biegł w stronę chryslera swej przyjaciółki i pośpiesznie odjechał z miejsca zbrodni. Z dokumentów sądowych wynika, że oskarżony telefonował do znajomych z prośbą, by zdjęli tablicę rejestracyjną i schowali samochód w garażu.

Znalazł się również świadek, który twierdzi, że po wytropieniu Watkinsa podejrzany o morderstwo udał się do domu po broń i zaczął go śledzić.

Willis był już pięciokrotnie karany. m.in. za napaść na policjanta. Ojciec zabitej dziewczynki mówi, że wycofał się z gangu 10 lat temu. Obecnie pracuje i chodzi do kościoła. Podkreśla, że śmierć dziecka zmieniła jego spojrzenie na życie.

Kula przeszyła lewe ramię Jonylah i powędrowała w głąb organizmu. Jej ojciec został trafiony trzykrotnie. Dość szybko powrócił do zdrowia.

Kolejne przesłuchanie w sprawie Willisa odbędzie się 6 czerwca.

(eg)

REKLAMA

2131806664 views

REKLAMA

REKLAMA

2131806679 views

REKLAMA

REKLAMA

2133602999 views

REKLAMA

2131806689 views

REKLAMA

2131806692 views

REKLAMA

2131806696 views

Alexandra Sankowska

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek

Mateusz Boksa