REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Niejasne programy finansowe Garcii i Emanuela

Niejasne programy finansowe Garcii i Emanuela

-

W swym od dawna zapowiadanym programie finansowym Jesus “Chuy” Garcia proponuje audyty w agencjach miejskich i ścisłą współpracę administracji miasta i powiatu. Nie mówi jednak, co będzie źródłem funduszy na pokrycie ważnych wydatków i nie postuluje podwyżek podatków. Również plan finansowy burmistrza Rahma Emanuela nie zawiera podwyżek podatków.

Rozwiązania przedstawione 13 marca przez obydwu kandydatów ciągle są mało konkretne i ogólnikowe, choć obiecywali szczegółowe programy.

REKLAMA

Garcia zapowiada, że jeśli zostanie wybrany na burmistrza powierzy ekspertom sporządzenie raportu finansowego, który weźmie pod uwagę w toku prac budżetowych.

W swym planie finansowym proponuje oszczędności i cięcia w biurokracji miejskiej. Ma w tym pomóc ścisła współpraca władz Chicago z  władzami powiatu Cook, mająca na celu m.in. konsolidację niektórych działów administracji.

 Dodatkowo, Garcia  chciałby poczynić znaczne oszczędności w wydatkach miasta dzięki audytom pozwalającym wyrugować marnotrawstwo i biurokrację, a także zwiększyć transparentność  w agencjach stanowych.

Plan Garcii − liczący 18 stron − nie zawiera podwyżek podatków. Garcia  przyznaje jednak, że będą potrzebne nowe dochody, w celu likwidacji niedoborów w systemie emerytalnym pracowników miasta oraz deficytów w budżecie Chicago.

Zdaniem Garcii, niedobory w funduszach emerytalnych pracowników administracji miasta można zmniejszyć poprzez obniżkę kosztów obsługi tych funduszy, ale nie precyzuje jak to zrobić.

Natomiast Emanuel proponuje w swym planie finansowym likwidację dziur w systemie emerytalnym poprzez stopniową obniżkę stopy oprocentowania i zwiększanie składek emerytalnych pracowników oraz kontrybucji z kieszeni podatnika. 

Emanuel chciałby też obniżyć koszty opieki medycznej miejskich urzędników, zamknąć luki w stanowym prawie podatkowym, które kosztują Chicago miliony dolarów oraz starać się o niepochodzące z podatków źródła dochodów, takie jak np. rozszerzenie legalnego hazardu.

Przypomnijmy, że Emanuel od dawna, bez powodzenia, zabiega we władzach stanu o pozwolenie na założenie w Chicago kasyna. Poprzedni gubernator Pat Quinn był przeciwny powstaniu kasyna w Chicago. Może wyrazi na nie zgodę nowy gubernator  Bruce Rauner.

Przez cztery lata swego urzędowania Emanuel nie podniósł podatków od nieruchomości na potrzeby administracji miasta Chicago. Podobnie jak w minionych latach, tak i teraz Emanuel zapewnia, że podwyżka podatków od nieruchomości będzie ostatecznością.

(ao)

Na zdjęciu: Jesus “Chuy” Garcia fot.Dariusz Lachowski

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks