REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Nie wytrzymał presji konserwatystów

Nie wytrzymał presji konserwatystów

-

Szef republikanów zrezygnował ze stanowiska

Przewodniczący Partii Republikańskiej Illinois Pat Brady ustąpił ze sprawowanego stanowiska w trybie natychmiastowym. W liście rezygnacyjnym Brady nie podaje powodów rezygnacji, a jego odejście interpretowane jest jako poddanie się naciskom stronnictwa konserwatywnego.

REKLAMA

2147483647 clicks

Pat Brady już nie sprawuje stanowiska szefa partii fot. Illinois Republican Party
Pat Brady już nie sprawuje stanowiska szefa partii fot. Illinois Republican Party

Domagało się ono ustąpienia Brady´ego ze względu na poparcie jakiego udzielił ustawie stanowej o małżeństwach osób tej samej płci wbrew oficjalnej platformie ideologicznej partii. Próbowano nawet usunąć go ze stanowiska.

Brady został wybrany na przewodniczącego w 2009 r., po ustąpieniu ówczesnego szefa republikanów Andy McKenna. W liście rezygnacyjnym, opublikowanym 7 maja na portalu stanowej Grand Old Party (www.weareillinois.org) Brady podkreślił, że za jego kadencji partia odnotowała największe osiągnięcia na przestrzeni kilku dekad.

W 2010 r. Mark Kirk wygrał wybory na senatora na miejsce po Baracku Obamie, czterech nowych kandydatów zdobyło miejsca w Kongresie, Judy Baar Topinka urząd kontrolera stanowego i Dan Rutherford skarbnika stanowego. Republikanie zwiększyli też swoją obecność w stanowej Izbie Reprezentantów i Senacie stanowym oraz wygrali różne urzędy lokalne w całym Illinois.

Ponadto w liście rezygnacyjnym Brady podziękował swoim współpracownikom i rodzinie. Wyraził też wdzięczność za poparcie senatorowi Kirkowi, republikańskiej delegacji kongresowej Illinois, liderom GOP w Legislaturze – posłowi Tomowi Cross i senator Christine Radogno.

Przypomnijmy, że Kirk i Cross okazali solidarność z Brady´m, gdy poparł małżeństwa osób tej samej płci, a nawet interweniowali w jego imieniu, gdy konserwatyści próbowali pozbawić go stanowiska szefa partii.

Brady zapewnił, że pozostanie aktywnym działaczem Partii Republikańskiej w skali stanu i kraju, i będzie pracował na rzecz kandydatów republikańskich w wyborach na gubernatora i do Kongresu.

Na stanowisku szefa zastąpi go aktualna wiceprzewodnicząca stanowego GOP Carol Smith Donovan. Będzie ona pełnić obowiązki przewodniczącej do wyboru nowego szefa partii.

Alicja Otap

a.otap@zwiazkowy.com

REKLAMA

2131970040 views

REKLAMA

REKLAMA

2131970055 views

REKLAMA

REKLAMA

2133766375 views

REKLAMA

2131970065 views

REKLAMA

2131970068 views

REKLAMA

2131970072 views