REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoNie wszyscy współczują Jacksonom

Nie wszyscy współczują Jacksonom

-

Wkrótce ogłoszenie wyroku

Czy wymierzając karę Jesse Jacksonowi juniorowi i jego żonie Sandi Jackson sędzia weźmie pod uwagę głosy opinii publicznej? Listy, które napływają do Federalnego Sądu Rejonowego w Waszyngtonie są w wiekszości korzystne dla Jacksonów. Wielu korespondentów apeluje o łagodne wyroki dla obydwojga byłych polityków, którym grożą kary więzienia. Jednak spora część piszących domaga się, aby były kongresman i była radna zostali potraktowani sprawiedliwie, bez żadnych ulg, tak samo jak inni przestępcy. Wyrok ma być ogłoszony 3 lipca. 

Jesse Jackson Jr. i Sandi Jackson fot. Victor Powell
Jesse Jackson Jr. i Sandi Jackson fot. Victor Powell

REKLAMA

 “Proszę nie traktować zbyt łagodnie Jesse Jacksona juniora. Musi się czegoś nauczyć. Wielu mieszkańców naszego okręgu pragnie, by spędził dużo czasu w więzieniu ” – pisze Aris Tomac z University Park.

Bob Miller z Chicago ostrzega sędzię Amy Berman Jackson (niespokrewniona podsądnym), że z gruntu błędny jest argument, iż dzieci Jacksonów potrzebują ich. “Każdy, kto odsiaduje karę więzienia ma kogoś, kto go potrzebuje. Obecnie jestem bezrobotny, ale pracowałem przez prawie 40 lat i zapewniam, że nigdy nie było mnie stać na Rolexa, głowy łosia i peleryny z norek dla mojej żony „.

Chicagowianka Patricia Coleman, która zmagała się kiedyś z chorobą psychiczną, uważa za niedorzeczne stwierdzenie Jesse Jacksona juniora, iż zespół dwubiegunowy – na który on cierpni – częściowo przyczynił się do jego zachowań.

Zdaniem Coleman, Jacksonowie „powinni zostać surowo ukarani dla przykładu, by każdy, kto myśli o przestępczej działalności zastanowił się dobrze, zanim ją podejmie”. Autorka listu uważa, że osoby, które uzyskały zaufanie społeczeństwa „muszą zapłacić za swoje nielegalne działania”. Według niej, Jacksonowie powinni byli martwić się wcześniej o dzieci, zanim zdecydowali się na czyny niezgodne z prawem.

John Polacek z Evergreen Park pisze w liście, że Jackson i jego żona spiskowali , by oszukać opinię publiczną. “Kiedyś byli małżeństwem o wielkiej władzy i wpływach, a teraz są przykładem korupcji. Historia uczy, że Illinois to obfite źródło korupcji politycznej, a wtrącanie skorumpownych do więzień nie odstrasza kolejnych przestępców” – twierdzi Polacek.

Larry Ettner z Lincoln-shire twierdzi natomiast, że Jackson i jego żona zupełnie nie brali pod uwagę mieszkańców swojego okręgu, gdy decydowali się podjąć przestępcze działania. „Gdyby nie zostali przyłapani, to w dalszym ciągu bez skrupułów wykorzystywaliby innych. Dlatego muszą zostać surowo ukarani”.

Przypomnijmy, że oskarżyciele federalni proponują karę 4 lat więzienia dla Jacksona juniora i 18 miesięcy dla jego żony, Sandi. Na mocy porozumienia ze stroną skarżącą, b. kongresman (47 lat) przyznał się do wydania 750 tys. dol. z funduszu wyborczego na osobiste potrzeby, zaś b. radna (49 lat) do umyślnego zaniżania dochodów małżeństwa w zeznaniu podatkowym.

(ao)

1 KOMENTARZ

  1. Jessie Jackson Jr powinien jeszcze zwrocic koszty wyborow uzupelniajacych, ktore odbyly sie po jego ustapieniu. Powinni mu w tym pomoc ci wyborcy, ktorzy na niego glosowali, pomimo toczacego sie postepowania przeciwko niemu. Za glupote trzeba placic.

REKLAMA

2105387329 views

REKLAMA

2105387562 views

REKLAMA

2107183954 views

REKLAMA

2105387705 views

REKLAMA

2105387805 views

REKLAMA

2105387914 views