REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Nie płacisz za przejazd autostradą? Lepiej to przeczytaj

Nie płacisz za przejazd autostradą? Lepiej to przeczytaj

-

Notorycznie nie płacisz za przejazd autostradą? Czujesz się bezkarny i anonimowy? Już w tym tygodniu twoje nazwisko pojawi się w Internecie za sprawą nowej ustawy na to zezwalającej.

fot. mchenrycountyblog.com
fot. mchenrycountyblog.com

REKLAMA

Gubernator Pat Quinn podpisał legislację dającą zarządowi autostrad zielone światło na umieszczenie w Internecie grzywien i opłat drogowych niezapłaconych przez zmotoryzowanych. Wraz z ich nazwiskami.

“Pracujemy nad tym, by skompilować taką listę i mamy nadzieję ją opublikować na stronie internetowej jeszcze w tym tygodniu” − powiedziała Wendy Abrams, rzeczniczka Illinois Tollway.  Na liście znajdą się wszyscy, którzy zalegają z uregulowaniem opłat na sumę tysiąca dolarów lub więcej.

Akcja Illinois Tollway wzorowana jest na podobnym “publicznym zawstydzaniu” opornych kierowców realizowanym z powodzeniem w Teksasie i stanach Wschodniego Wybrzeża. North Texas Tollway Authority umieszcza na portalu internetowym nazwiska 100 największych dłużników uchylających się od opłat drogowych.

Inna agencja,  Port Authority of New York and New Jersey utworzyła niechlubną elektroniczną “ścianę wstydu”, na której każdy posiadający zaległości w opłatach znajdzie swoje nazwisko. Nie wiadomo, ilu dłużników będzie znajdować się na  liście w Illinois.

Dane z ubiegłego roku obrazują skalę zjawiska; od 2001 r. niezapłacone przejazdy i grzywny od zmotoryzowanych należne Illinois Tollway wyniosły ok. 300 mln dolarów.

Agencja  każdego roku wysyła ok. 1,4 mln powiadomień o pierwszym naruszeniu przepisów. Od 2011 r. udało się zebrać 33 mln dol. w postaci zaległych opłat za przejazdy i grzywien.

Do największych dłużników nie zaliczają się wcale indywidualni kierowcy. Jesienią ubiegłego roku agencja pozwała do sądu kilkadziesiąt firm domagając się wyrównania zaległości na ok. 1,8 mln dolarów. Illinois Tollway już ujawnia nazwy opornych kompanii, w tym i firmy przewozowej ze Streamwood, która ignorowała wielokrotne żądania zapłaty 152 tys. dolarów. Inne przedsiębiorstwo świadczące usługi hydrauliczne z Sandwich odmawiało  zapłaty należnych Tollway Authority 60 tys. dolarów.

Ustawę o umieszczaniu nazwisk dłużników w sieci sponsorowali demokraci − Ira Silverstein z Chicago, Lou Lang ze Skokie i Kathleen Willis z Addison. Stosowne przepisy Legislatura Illinois zatwierdziła 31 maja.

(CT – ak)

1 KOMENTARZ

  1. “””Agencja każdego roku wysyła ok. 1,4 mln powiadomień o pierwszym naruszeniu przepisów””””
    Jedno z nich dostalem i ja, niestey dla agencji o kant tylka mogli to potluc w konfrontacji z moim kontem ipass, na ktorym wszystkie niezaplacone przejazdy okazaly sie byc sciagniete przez w/w czytnik.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks