REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoNie jesteś jeszcze wyborcą? Możesz zarejestrować się przed oddaniem głosu! Głosujmy w...

Nie jesteś jeszcze wyborcą? Możesz zarejestrować się przed oddaniem głosu! Głosujmy w prawyborach!

-

Na wtorek, 28 czerwca, zostały zaplanowane w Illinois prawybory Republikanów i Demokratów. Głosujemy na kandydatów do nominacji partyjnej m.in. na gubernatora, sekretarza stanu, kongresmenów, urzędników powiatowych oraz  sędziów. Prawo wyborcze mają obywatele USA, którzy dopełnili obowiązku rejestracji do głosowania. Tej formalności można dopełnić w każdym lokalu wyborczym, tuż przed oddaniem głosu. Pamiętajmy, że jeśli nie głosujemy, to nie możemy narzekać na wyniki elekcji.

W prawyborach głosujemy na kandydatów tylko jednej partii. Dlatego wyborcy muszą optować za listą kandydatów Partii Demokratycznej albo Republikańskiej. Zwycięzcy prawyborów demokratycznych i republikańskich zmierzą się w wyborach powszechnych we wtorek, 8 listopada. Wtedy głosować będziemy na najlepszych kandydatów z obu partii. Od naszych czerwcowych głosów zależy, kto weźmie udział w listopadowych pojedynkach. Dlatego bardzo ważne jest, abyśmy korzystali z naszego przywileju wyborcy.

REKLAMA

Chicagowska Rada Wyborcza (Chicago Board of Election, CBE) przypomina mieszkańcom miasta o opcjach do głosowania w prawyborach, które odbędą się we wtorek, 28 czerwca. Równocześnie zwraca się do osób głosujących korespondencyjnie, aby jak najszybciej zwróciły swoje karty wyborcze, tak żeby ich głosy zostały policzone na czas. Wnioski o głosowanie korespondencyjne – były dostępne tylko do czwartku, 23 czerwca, do godziny 5:00 pm.

Do czwartku CBE otrzymała 123 816 wniosków o głosowanie korespondencyjne, a z powrotem wpłynęło do władz elekcyjnych 31 277 kart do głosowania korespondencyjnego.

„To oznacza, że jeszcze 92 539 kart do głosowania korespondencyjnego leży u ludzi w domach na stołach lub blatach kuchennych, czekając na wypełnienie i odesłanie” – oświadczyła w czwartek szefowa CBE Marisel Hernandez.

Głosujący mogą zdecydować się na oddanie swojej karty do głosowania w dowolnej zabezpieczonej urnie wyborczej (Secure Drop Box), w którejkolwiek placówce wczesnego głosowania, w Superplacówce (Supersite) przy 191 N. Clark lub w Biurach Komisji przy 69 W. Washington.

Ponadto, do czwartku, 25 212 wyborców wzięło udział we wczesnym głosowaniu w prawyborach wyznaczonych na wtorek, 28 czerwca. Wszystkie 51 placówek wczesnego głosowania jest teraz otwartych w Chicago i będą także otwarte jako centra wyborcze w dniu wyborów, 28 czerwca, od 6:00 do 19:00. Wyborca może głosować w dowolnej placówce Wczesnego Głosowania, bez względu na to, w której części Chicago mieszka.

Obywatele USA, którzy nigdy nie zarejestrowali się do głosowania albo od ostatnich wyborów, w których wzięli udział, zmienili adres lub nazwisko albo jedno i drugie, mogą dopełnić formalności rejestracji w dowolnej placówce wczesnego głosowania przed terminem właściwych prawyborów lub w ich dniu, czyli we wtorek, 28 czerwca. W tym celu trzeba okazać dwa dokumenty tożsamości, z których jeden zawiera aktualny adres wyborcy.

Chicagowscy wyborcy mogą odwiedzić stronę chicagoelections.gov, aby sprawdzić status rejestracji i uzyskać dostęp do informacji wyborczych. Należy kliknąć na: Twoje Informacje Wyborcze. Tam wyborcy mogą zweryfikować swój status rejestracji wyborcy przed wyborami, zobaczyć i wydrukować wzór karty do głosowania, sprawdzić lokalizacje placówek wczesnego głosowania, zlokalizować swoje obwodowe lokale wyborcze w dniu wyborów i sprawdzić status swojego wniosku do głosowania korespondencyjnego.

Można też kontaktować się z polskim przedstawicielem w CBE, Moniką Myśliwiec-Gałuszką, e-mail: polishvote@chicagoelections.gov, tel. 312-269-5702.

Informacji o prawyborach na przedmieściach w powiecie Cook szukamy na witrynie sekretarza powiatu Cook: cookcountyclerk.com lub pod nr tel. (312) 603-5656.

Informacji o prawyborach w innych powiatach szukamy na stronach internetowych sekretarzy poszczególnych powiatów (county clerk).

REKLAMA

2107275717 views

REKLAMA

2107275949 views

REKLAMA

2109072340 views

REKLAMA

2107276090 views

REKLAMA

2107276189 views

REKLAMA

2107276297 views