REKLAMA

2131667609 views

REKLAMA

2131667608 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoNie chcesz długo stać w kolejce po prawo jazdy? Zarejestruj się wcześniej!

Nie chcesz długo stać w kolejce po prawo jazdy? Zarejestruj się wcześniej!

-

Sekretarz stanu Illinois Jesse White uruchomił możliwość wstępnej aplikacji o prawo jazdy i dowód osobisty (ID) przez Internet. W ten sposób chce znacząco skrócić czas przetwarzania wniosków kierowców w biurach i, co za tym idzie, czas oczekiwania na wydanie dokumentu.

„To przyszłościowy program wykorzystujący technologię do skrócenia czasu oczekiwania i przyspieszenia transakcji w biurach obsługujących kierowców” – powiedział sekretarz White. „Program jest łatwy w użyciu i dostępny na komputerze, iPadzie lub smartfonie”.

REKLAMA

Rejestracja wniosków odbywa się na stronie Sekretarza Stanu Illinois pod adresem: www.ilsos.gov/preregdlid/ i można aplikować na niej o odnowienie lub zmiany w zapisach na prawie jazdy i ID. Obejmują one: zmianę nazwiska, adresu, daty urodzenia i płci, a także numeru SS, zmiany dotyczące wyglądu, dopisanie CDL, zmianę klasyfikacji prawa jazdy lub dodanie uprawnień do prowadzenia motocykla, dodanie lub usunięcie ograniczenia lub poświadczenia.

Aby skorzystać z udostępnionego właśnie systemu, aplikujący musi mieć prawo jazdy lub ID wydane w Illinois, a dokument ten musi być aktualny lub termin jego ważności nie może wygasnąć na dłużej niż rok przed złożeniem wniosku. Dokumenty nie mogą być również zawieszone, wstrzymane, anulowane albo zdyskwalifikowane.

Osobiście i bez możliwości wstępnej rejestracji w biurze Sekretarza Stanu Illinois muszą stawić się osoby, które chcą przenieść swój dokument spoza stanu do Illinois, uzyskać prawo jazdy albo ID po raz pierwszy, odnowić albo skorygować dane na czasowym prawie jazdy, a także osoby, które chcą uzyskać duplikat dokumentu. Osobistej wizyty wymagać będzie również sytuacja, gdy po wizycie w biurze dokument nie został dosłany pocztą.

Biuro sekretarza stanu w swojej informacji czyni także zastrzeżenie, że wniosek prejerestracyjny przez Internet nie gwarantuje wystawienia dokumentu, dopóki wnioskodawca nie zda niezbędnych testów i nie przejdzie procesu weryfikacyjnego. A to oznacza, że do biura należy przynieść wszystkie niezbędne dokumenty, jak również potwierdzenie wstępnej rejestracji z kodem, choć nie jest to niezbędnie konieczne.

Biuro Sekretarza Stanu przypomniało również, że od 1 czerwca do 31 lipca jest otwarte wyłącznie dla osób, które chcą uzyskać prawo jazdy po raz pierwszy oraz kierowców, których prawo jazdy lub ID wygasło.Dodatkowo biuro przypomina, że dokumenty (prawo jazdy, ID czy rejestracja auta), których ważność wygasła lub wygaśnie do 31 lipca, zostały automatycznie przedłużone do 1 października w wyniku przerwy w pracy biura spowodowanej pandemią COVID-19. Wiecej informacji również:www.cyberdriveillinois.com

(kk)

Zdjęcia: Jacek Boczarski

REKLAMA

2126719825 views

REKLAMA

REKLAMA

2126719842 views

REKLAMA

REKLAMA

2128516162 views

REKLAMA

2126719852 views

REKLAMA

2126719856 views

REKLAMA

2126719860 views