REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Nie będzie podwyżek minimalnej płacy dla nauczycieli

Nie będzie podwyżek minimalnej płacy dla nauczycieli

-

fot.123RF Stock Photos

Gubernator Illinois Bruce Rauner zawetował w niedzielę projekt ustawy podnoszącej minimalne wynagrodzenie dla nauczycieli szkół publicznych do 40 tys. dol. rocznie na przestrzeni pięciu lat.

REKLAMA

Projekt ustawy podnoszący minimalną płacę dla nauczycieli w Illinois pracujących w pełnym wymiarze godzin legislatorzy zatwierdzili w maju, argumentując, że takie posunięcie pomoże przyciągnąć nowych nauczycieli i zatrzymać ich w zawodzie. W myśl nowych przepisów w przyszłym roku szkolnym nauczyciele w Illinois zarabialiby minimum 32 tys. dolarów rocznie.

Zdaniem Raunera, który zawetował projekt ustawy 26 sierpnia, zwiększenie minimalnej płacy nie jest skutecznym sposobem wynagradzania nauczycieli, lecz dodatkowym obciążeniem dla dystryktów szkolnych. Gubernator twierdzi, że dystrykty powinny rozważyć inne sposoby kompensacji nauczycieli, jak nagrody za osiągnięcia czy dodatkowe pieniądze dla nauczycieli przedmiotów lub szkół, w których trudniej znaleźć pedagogów.

Według demokratycznego kandydata na gubernatora Illinois J.B. Pritzkera, który w listopadzie zmierzy się w wyborach z urzędującym gubernatorem, Rauner odmawia podwyżki nauczycielom w czasach, gdy w Illinois pogłębia się kryzys związany z niedoborem edukatorów.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks