REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Neonazistowskie plakaty w Hyde Park

Neonazistowskie plakaty w Hyde Park

-

Plakaty o treściach neonazistowskich pojawiły się na słupach i w skrzynkach pocztowych w dzielnicy Hyde Park, w okolicy Uniwersytetu Chicagowskiego. Za ich rozwieszenie odpowiada organizacja białych supremacjonistów Identity Evropa, uznawana za grupę neonazistowską, siejącą nienawiść rasową.

Antysemiskie i rasistowskie plakaty pojawiły się na słupach, latarniach i w skrzynkach pocztowych w chicagowskiej dzielnicy Hyde Park, w okolicy Uniwersytetu Chicagowskiego. Plakaty zostały usunięte przez mieszkańców. Nie wiadomo, kto je rozwiesił, ale promowały działalność neonazistowskiej organizacji Identity Evropa, uznanej za grupę białych supremacjonistów, wzywającą do nienawiści rasowej.

REKLAMA

To nie pierwszy przypadek pojawienia się neonazistowskich ulotek i plakatów w dzielnicy Hyde Park. W grudniu 2016 r. naklejki o treściach rasistowskich znaleziono na terenie Uniwersytetu Chicagowskiego, a w lutym 2017 r. plakaty promujące organizację Identity Evropa pojawiły się na terenie uniwersyteckiego kampusu.
(gd)

Na zdjęciu: Hyde Park fot.Wikipedia

1 KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks