REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Neonazistowska koszulka i broń bez pozwolenia

Neonazistowska koszulka i broń bez pozwolenia

-

Jakub Zak fot.Vernon Hills Police Department

19-latek z Vernon Hills odpowie za posiadanie broni oraz amunicji bez zezwolenia. Anonimowy informator zawiadomił władze o neonazistowskich sympatiach studenta oraz jego zamiłowaniu do broni.

REKLAMA

Władze zainteresowały się Jakubem Zakiem po otrzymaniu anonimowego zgłoszenia o 19-latku, który w kwietniu widziany był w koszulce z symbolami neonazistowskiej grupy białych suprematystów na terenie College of Lake County w Grayslake na dalekich północnych przedmieściach. Ten sam informator powiadomił, że Zak ma w domu broń i amunicję.

Policja przeszukała dom w rejonie 300 Ashwood Court w Vernon Hills, gdzie mieszkał 19-latek. Znaleziono tam pięć sztuk broni, części do broni oraz cztery skrzynki amunicji, lecz zdaniem miejscowych władz nikt z mieszkających pod adresem domowników nie miał zezwolenia na broń.

Broń, którą Zak dobrowolnie przekazał policji, została przesłana do analizy, zaś mężczyzna został zwolniony z aresztu po wpłaceniu kaucji w wysokości 150 dolarów. 17 maja ponownie stanie przed sądem.

Koszulka, w której widziany był student, kojarzona jest z tą samą grupą neonazistów, która w sierpniu zeszłego roku spowodowała zamieszki w Charlottesville w Virginii, w których zginęła jedna osoba.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks