REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Nebraska, Północna Karolina i Hawaje na chicagowskiej liście kwarantanny. Indiana może być następna

Nebraska, Północna Karolina i Hawaje na chicagowskiej liście kwarantanny. Indiana może być następna

-

Nebraska i Północna Karolina wróciły na listę stanów, z których podróżujący są objęci nakazem kwarantanny po przyjeździe do Chicago. Na listę wpisane zostały również Hawaje. Służby zdrowia ostrzegają, że w najbliższej przyszłości prawdopodobnie trafi tam Indiana.

W tym tygodniu służby zdrowia dopisały do listy Nebraskę, Hawaje i Północną Karolinę i ostrzegły, że w najbliższym czasie może na nią trafić Indiana, jeżeli utrzyma się trend zachorowań w tym stanie. Miasto Chicago aktualizuje listę co wtorek, a zmiany wchodzą życie w piątki.

REKLAMA

Indiana osiągnęła już kryterium, które kwalifikuje dany stan do wpisania na chicagowską listę kwarantanny. Siedmiodniowy wskaźnik zachorowań wzrósł tam do 15,8 przypadków na 100 tys. mieszkańców, jednak władze Chicago zdecydowały jeszcze nie obejmować tego stanu nakazem.

Na liście znajdują się obecnie 22 stany i są to: Alabama, Arkansas, Kalifornia, Floryda, Georgia, Idaho, Iowa, Kansas Luizjana, Missisipi, Missouri, Nevada, Północna Dakota, Południowa Dakota, Oklahoma, Południowa Karolina, Tennessee, Teksas oraz amerykańskie terytorium Portoryko, a także ostatnio dodane – Nebraska, Hawaje i Północna Karolina

Przepis wymagający samoizolacji po przyjeździe ze stanów wymienionych na liście wszedł w życie na początku lipca i będzie obowiązywał do odwołania. Niezastosowanie się do obowiązkowej kwarantanny po podróży do stanów wskazanych przez miasto grozi grzywną od 100 do 500 dolarów za dzień, jednak w sumie mandat nie może przekroczyć 7 tys. dol.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks