REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Nawałnice z wichurami w Chicago i okolicach

Nawałnice z wichurami w Chicago i okolicach

-

Burza nadciąga nad Chicago fot.Richard Otap
Burza nadciąga nad Chicago fot.Richard Otap

Przez Chicago i okolice przetoczyły się w poniedziałek burze i  nawałnice z silnym, porywistym wiatrem. W niektórych miejscach wystąpił grad wielkości golfowych piłek oraz lejkowate chmury zwiastujace tornado.

REKLAMA

Z powodu wichur − dochodzących w porywach do 80 mil na godz.  (130 km na godz.) −  zarząd kolei podmiejskich Metra wstrzymał w poniedziałek rano pociągi na liniach Union Pacific West, Union Pacific Northwest i Union Pacific North. Ruch został wznowiony  po dwugodzinnej przerwie. W wyniku nawałnic i wichur spóźnienia odnotowały również chicagowskie lotniska O’Hare i Midway. Z dużymi utrudnieniami zmagali się kierowcy na drogach i autostradach.

Krajowe centrum meteorologiczne (National Weather Service, NWS) wystosowało w poniedziałek kolejno kilka ostrzeżeń −  najpierw przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, a następnie przed podtopieniami i powodziami. Kolejne dotyczyły niebezpiecznych upałów; w powiatach LaSalle, Grundy i Kankakee odczuwalna temperatura sięgnęła 100 st. F (39 st. C).

NWS oświadczyło, że skutki niestabilnych warunków pogodowych najbardziej odczuły powiaty: Cook, DeKalb, McHenry, Lake, DuPage, LaSalle, Kendall and Kankakee, gdzie wichura pozrywała miejscami linie wysokiego napięcia, powaliła drzewa i gdzie wystąpiły podtopienia, i powodzie.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks