REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoNavy Pier zostanie tymczasowo zamknięte we wrześniu

Navy Pier zostanie tymczasowo zamknięte we wrześniu

-

Navy Pier, jedna z chicagowskich atrakcji turystycznych, zostanie zamknięte dla odwiedzających już po święcie Labor Day. Położony na wybrzeżu jeziora Michigan w centrum Chicago kompleks ponownie udostępniony zostanie dopiero wiosną 2021 r. Decyzja o tymczasowym zamknięciu Navy Pier jest podyktowana problemami finansowymi w związku ze spadkiem ruchu turystycznego z powodu pandemii koronawirusa.

Operator Navy Pier, organizacja non profit, spodziewa się, że braki w budżecie wzrosną do 20 mln dol. – podała telewizja ABC7 Chicago, jako pierwsza  informując we wtorek o planach tymczasowego zamknięcia Navy Pier. Kompleks ma być zamknięty do końca roku już po świątecznym weekendzie połączonym z obchodami Labor Day. Święto Pracy przypada w tym roku 7 września. Na razie nie ogłoszono daty ponownego otwarcia kompleksu, ale ma do tego dojść wiosną przyszłego roku.

REKLAMA

Navy Pier boleśnie odczuwa skutki niskiej frekwencji odwiedzających będącej następstwem restrykcji wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Po ogłoszeniu przez gubernatora J.B. Pritzkera ogólnostanowego nakazu pozostawania w domach,  Navy Pier było zamknięte od 10 marca do 10 czerwca. Po ponownym otwarciu, do 16 sierpnia, kompleks odwiedziło około 500 tys. osób. To znacznie mniej w porównaniu do ok. 4 milionów odwiedzających w tym samym okresie roku ubiegłego.

“Jeśli doświadczamy takich liczb w typowo ruchliwych dla nas miesiącach, to jak będą wyglądać zimowe miesiące?” – zastanawia się prezes i dyrektor generalna Navy Pier Marilynn Gardner w wywiadzie udzielonym telewizji ABC7.

Gardner w opublikowanym oświadczeniu podkreśla, że chociaż decyzja o tymczasowym zamknięciu Navy Pier na okres jesieni i zimy była bardzo trudna, to jest konieczna w perspektywie długoterminowej.

„Ta decyzja pomoże również uratować przyszłość wielu lokalnych firm, które nadal borykają się trudnościami z powodu pandemii. Tymczasowe zamknięcie pozwoli Navy Pier i naszym partnerom zmniejszyć koszty operacyjne i wesprzeć wysiłki mające na celu ograniczenie przypadków COVID-19 w okresie jesiennym i zimowym” – napisała Gardner.

Decyzja dotyczy nie tylko restauracji i barów, ale również ponad 70 firm posiadających tam witryny sklepowe. Wszystkie są głównymi źródłami dochodów Navy Pier.  Ponadto diabelski młyn Centennial Wheel i karuzele, które zatrzymały się w marcu, nie przynoszą żadnych pieniędzy, podczas gdy zwykle sprzedaż biletów stanowi prawie jedną czwartą wszystkich przychodów Navy Pier. Muzeum Dziecięce (Chicago Children’s Museum) i Chicago Shakespeare Theatre również nie mają dochodów.

Publiczny dostęp do terenów przylegających do Navy Pier, w tym Polk Bros Park oraz North i South Docks, będzie ograniczony na czas zamknięcia. Więcej informacji dotyczących działalności Navy Pier dostępnych jest na stronie internetowej  www.navypier.org.

(tos)

REKLAMA

2116420946 views

REKLAMA

REKLAMA

2116421154 views

REKLAMA

REKLAMA

2118217530 views

REKLAMA

2116421271 views

REKLAMA

2116421358 views

REKLAMA

2116421452 views