REKLAMA

2118687725 views

REKLAMA

2118687724 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoNauka stacjonarna w szkołach katolickich również pod znakiem zapytania

Nauka stacjonarna w szkołach katolickich również pod znakiem zapytania

-

Nauczyciele szkół katolickich stawiają ultimatum archidiecezji – chcą odwołania zajęć w szkołach, przejścia na naukę online i żądają włączenia w prace planujące kolejne miesiące w szkołach. Do niektórych wrócili już uczniowie. W kilku szkołach przesunięto rozpoczęcie roku szkolnego.

Nauczyciele szkół katolickich w Chicago przy pomocy organizacji praw pracowniczych non-profit Arise Chicago, do której zwrócili się o pomoc, zorganizowali konferencję prasową, w czasie której poinformowali o swoich obawach. W wystąpieniach nauczyciele mówili o niezrealizowaniu zaleceń CDC dotyczących odległości między ławkami dzieci, a także poczuciu, że w związku ze wzrostem liczby zachorowań na COVID-19 w Illinois, sprowadzeniu niebezpieczeństwa na dzieci i nauczycieli w salach lekcyjnych.

REKLAMA

„Nauczyciele są przerażeni, zranieni i źli” – powiedział CJ Hawking, członek Arise Chicago. „Jeden z nauczycieli powiedział mi, że nieodpowiedzialnym szaleństwem jest otwieranie szkół, podczas gdy nauczanie zdalne jest możliwe”.

Nauczyciele wystąpili z dwoma żądaniami, których spełnienia oczekują do wtorku, 25 sierpnia: chcą uczyć online i być częścią procesu planowania przyszłych rozwiązań.

Tymczasem w wielu szkołach katolickich zajęcia już się rozpoczęły. W środę szkoła Mary Seat of Wisdom ogłosiła przełożenie początku roku aż do dnia po Labor Day z powodu diagnozy koronawirusa u dyrektorki placówki. Uczniowie mieli rozpocząć rok szkolny 25 sierpnia. Pięciu pracowników szkoły poddało się kwarantannie.

W odpowiedzi na działania nauczycieli, Archidiecezja Chicagowska wydała oświadczenie, w którym pisze, że stworzyła plan ponownego otwarcia swoich szkół, który „stawia zdrowie i bezpieczeństwo naszych uczniów, nauczycieli i pracowników ponad wszystko”. Plan – wg archidiecezji – spełnia wymagania Departamentu Zdrowia Publicznego stanu Illinois i został opracowany przy udziale wszystkich zainteresowanych, w tym nauczycieli, jak również władz odpowiedzialnych za zdrowie publiczne i ekspertów medycznych. Archidiecezja zamierza w miarę upływu roku szkolnego postępować zgodnie z wytycznymi władz.

W oświadczeniu czytamy również, że archidiecezja nie może spełnić wszystkich próśb nauczycieli o pracę zdalną, gdyż większość rodzin zdecydowała się na nauczanie osobiste, a otwarcie ponad 70 szkół „zostało przyjęte z entuzjazmem przez nasze rodziny, uczniów i nauczycieli.”

(kk)

1 KOMENTARZ

  1. Tak samo rozumując pozamykajmy wszystkie targety, walmarty, Costco i inne supermarkety. Zacznijmy robić zakupy w wirtualnych sklepach np. wirtualną żywność i inne wirtualne towary. Wszystko będzie dostarczane przez wirtualnych posłańców z wykorzystaniem wirtualnych pojazdow. Tylko śmierć będzie rzeczywista, a pogrzebów nie będzie nawet wirtualnych. Całe życie jest niebezpieczne i pełne trudności. Biden chce wygrać wybory prowadząc wirtualną kampanię z basementu i chce być wirtualnym prezydentem. W czasie II wojny światowej wielu polskich nauczycieli prowadziło z narażeniem życia tajne nauczanie dzieci i młodzierzy. To tysiącom takich nauczycieli zawdzięczamy, że komuna nie zdołała opanować umysłów Polaków. Jak w porównaniu z nim wyglądają dzisiejsi nauczyciele? Myślę (delikatnie mówiąc), że nie najlepiej.

REKLAMA

2118012337 views

REKLAMA

2118012474 views

REKLAMA

REKLAMA

2119808833 views

REKLAMA

2118012560 views

REKLAMA

2118012633 views

REKLAMA

2118012700 views