REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Nauczycielki w ciąży zwalniane z pracy

Nauczycielki w ciąży zwalniane z pracy

-

Federalny Departament Sprawiedliwości skierował do sądu sprawę przeciwko Chicagowskiej Radzie Szkolnictwa, której zarzuca tolerowanie dyskryminacji ciężarnych nauczycielek przez dyrekcję szkoły podstawowej w północno-zachodniej dzielnicy miasta.

Jak podaje „Chicago Sun-Times”, Mary T. Weaver, dyrektorka Scammon Elementary School, w ciągu ostatnich 5 lat zwolniła osiem ciężarnych nauczycielek. Jest to naruszenie ustawy o prawach obywatelskich Civil Rights Act, która zabrania pracodawcom dyskryminacji pracownic ze względu na ciążę, urodzenie dziecka i związane z nimi kwestie zdrowotne.

Chicago Public Schools (CPS) zaprzecza zarzutom wysuniętym przeciwko Weaver, która w 2013 roku otrzymała nagrodę dla dyrektorów szkół Principal Achievement Award.

Departament Sprawiedliwości twierdzi, że ma wystarczające dowody w wytoczonej sprawie. W szkole Scammon ciężarne nauczycielki dostawały niskie oceny za działalność pedagogiczną, były karane, grożono im wyrzuceniem z pracy. Sześć z nich zwolniono, a dwie zostały przez Weaver zmuszone do odejścia.

W złożonym pozwie władze federalne domagają się nałożenia na radę szkolnictwa w Chicago obowiązku wprowadzenia przepisów likwidujących dyskryminację ciężarnych nauczycielek oraz wypłacenia odszkodowań tym, które zostały poszkodowane na skutek dyskryminacji.

Związek zawodowy Chicago Teachers Union określa Weaver jako prześladowczynię i przypomina, że od 2008 r. składa w tej sprawie do Chicagowskiej Rady Szkolnictwa skargi, liczące łącznie tysiące stron.

(kc)

Na zdjęciu: Szkoła podstawowa Scammon fot.Google Map/Jashina/pixabay.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks