REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Nauczyciel zwolniony za wyśmiewanie otyłego ucznia

Nauczyciel zwolniony za wyśmiewanie otyłego ucznia

-

Nauczyciel w Streamwood High School został wyrzucony z pracy za wyśmiewanie nadwagi ucznia przed całą klasą. Decyzja − jak zapewniają władze dystryktu szkolnego w Elgin − zapadła po wnikliwym dochodzeniu.

Zapis wideo nagrany przez ofiarę przykrego incydentu znalazł się na You Tube i Facebooku, gdzie widziały go tysiące internautów. Pisały o nim gazety w całym kraju, a nawet wspomniał o nim magazynu “People” w swojej elektronicznej wersji.

REKLAMA

John Heiderscheidt, koordynator dystryktu szkolnego ds. bezpieczeństwa, stwierdził w pisemnym oświadczeniu, że “dochodzenie władz ustaliło, iż nauczyciel, który zastępował nieobecnego pedagoga, wyśmiewał ucznia przed resztą klasy. W dochodzeniu wzięto pod uwagę raport złożony przez ofiarę incydentu, zeznania innych uczniów oraz nauczyciela, a także nagranie wideo. Władze dystryktu szkolnego zdecydowały, że nauczyciel nie może powrócić do wykonywania zawodu w podlegających dystryktowi placówkach.

Heiderscheidt dodaje, iż sprawa została zgłoszona Illinois State Board of Education (ISBE). Przed podjęciem pracy nauczyciele zatrudniani na zastępstwo muszą posiadać licencję wydaną przez ISBE. Decyzja dystryktu szkolnego w Elgin przypuszczalnie spowoduje, że wspomniany pedagog nie znajdzie zatrudnienia w całym Illinois.

Incydent z udziałem ucznia pierwszej klasy miał miejsce 12 lutego. Nagranie wideo zatytułowane “District U-46 Uncensored” umieściła na You Tube i Facebooku siostra poszkodowanego.

Władze szkolne odmówiły ujawnienia tożsamości nauczyciela. (ak)

fot.Taken/pixabay.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks