REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoCPS chce połączyć nauczanie zdalne ze stacjonarnym

CPS chce połączyć nauczanie zdalne ze stacjonarnym

-

CPS upubliczniło wstępny plan na nadchodzący rok szkolny. Kuratorium proponuje nauczanie hybrydowe  – czyli kombinację zajęć stacjonarnych i przez Internet. Większość chicagowskich dzieci wróciłaby do gmachów szkolnych na dwa dni w tygodniu, a przez pozostałe trzy dni nauka odbywałaby się zdalnie. 

Janice Jackson, szefowa chicagowskiego kuratorium oświatowego (Chicago Public Schools, CPS) i burmistrz Chicago Lori Lightfoot ogłosiły 17 lipca wstępny plan nauczania w szkołach CPS jesienią. Zakłada on, że jednorazowo w budynkach szkolnych przebywać będzie 50 proc. uczniów. Dzieci będą łączone w klasy piętnastoosobowe. Każdy z uczniów spędzi fizycznie w szkole dwa dni, pozostałe trzy będzie uczyć się z domu. Żeby zapewnić warunki dystansowania społecznego, dzieci zostaną podzielone na dwie grupy: połowa będzie uczestniczyć w zajęciach w poniedziałki i wtorki, połowa – w czwartki i piątki. Środa będzie dniem, w którym dzieci będą uczestniczyć w zajęciach zdalnych, a w szkołach będzie się wtedy odbywać gruntowne czyszczenie i sprzątanie. Taki podział i plan dotyczy dzieci od przedszkola do 10. klasy.

REKLAMA

Większość licealistów natomiast nadal będzie uczyć się w domach w pełnym wymiarze godzin, z wyjątkiem uczniów, którzy wymagają dodatkowego wsparcia: akademickiego, społecznego lub emocjonalnego oraz uczniów, którzy uczestniczą w zajęciach niedostępnych z domu. Nauczaniem w budynkach szkolnych objęci zostaną również uczniowie w programie edukacji specjalnej.

Rodzice mogą zrezygnować z nauczania osobistego na rzecz nauczania zdalnego bez dodatkowych warunków w postaci choroby dziecka zwiększającej ryzyko zachorowania na koronawirusa.

CPS i burmistrz Chicago oczekują na informację zwrotną na temat planu od rodziców, uczniów i pracowników CPS w najbliższych dwóch tygodniach. Następnie, nastąpi doprecyzowanie planu i ogłoszenie ostatecznego kształtu nauczania jesienią – tego należy oczekiwać na początku sierpnia.

Dzień wcześniej, w czwartek związek zawodowy chicagowskich nauczycieli (Chicago Teachers Union, CTU) wezwał do zorganizowania zajęć szkolnych jesienią w formie zdalnej. Związek uważa, że kuratorium oświatowe (Chicago Public Schools, CPS) nie poradzi sobie z zabezpieczeniem uczniów i personelu szkół przed zakażeniem koronawirusem.

Plan CPS, dotyczący nowego roku szkolnego, można znaleźć pod adresem: cps.edu/coronavirus/Pages/covid19.aspx

(kk)

REKLAMA

2103136335 views

REKLAMA

2103136568 views

REKLAMA

2104932960 views

REKLAMA

2103136711 views

REKLAMA

2103136811 views

REKLAMA

2103136920 views