REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago NASZ PRZEWODNIK WYBORCZY (5). Kandydaci  do Senatu Illinois

NASZ PRZEWODNIK WYBORCZY (5). Kandydaci  do Senatu Illinois

-

Illinois State Senate

10. OKRĘG WYBORCZY (10TH SENATE DISTRICT)

DEMOKRATA

fot. Robert Martwick/Facebook

Robert Martwick w marcowych prawyborach Partii Demokratycznej do Senatu Illinois w 10. okręgu pokonał Daniela O’Toole’a. Na stanowego senatora został zaprzysiężony 28 czerwca 2019 r., zajmując miejsce Johna G. Mulroe’a, który został sędzią sądu okręgowego.
Martwick w latach 2013-2019 sprawował urząd posła stanowego reprezentując mieszkańców 19. dystryktu. Z wykształcenia jest ekonomistą i prawnikiem. Był asystentem prokuratora stanowego. Martwick, który wychował się na północno zachodnich przedmieściach Chicago, ma polskie korzenie i od lat związany jest z Polonią.

www.senatormartwick.com

REPUBLIKANIN

fot. Anthony Beckman/Facebook

Anthony Beckman jest kandydatem Partii Republikańskiej w wyborach do Senatu Illinois w 10. okręgu. Policjant z Norridge, były członek specjalnych jednostek SWAT (2008-2016), uważa, że jego doświadczenie w organach ścigania, a także znajomość historii i nauk politycznych to atrybuty, które może wykorzystać wchodząc na stanową scenę polityczną. Chce walczyć o interesy mieszkańców, podatników i funkcjonariuszy organów ścigania. Ostro sprzeciwia się redukcji nakładów na policję. Jak podkreślał na spotkaniu ze środowiskiem polonijnym w siedzibie PNA-ZNP, walczyć będzie także o wstrzymanie podwyżek podatków dla mieszkańców.

Kandydaci w wyborach do stanowej Izby Reprezentantów (Illinois House of Representatives)

19. OKRĘG WYBORCZY (19TH REPRESENTATIVE DISTRICT)

DEMOKRATKA

fot. Lindsey LaPointe/Facebook

Lindsey LaPointe jako kandydatka Partii Demokratycznej ubiega się o reelekcję w stanowym parlamencie w 19. okręgu wyborczym. W lipcu w 2019 r. została mianowana do Izby Reprezentantów stanu Illinois na miejsce Roberta Martwicka, który objął fotel stanowego senatora. Kadencja LaPointe zakończy się 13 stycznia 2021 r. Demokratka z północno zachodniej dzielnicy Chicago, z wykształcenia socjolog, w swojej kampanii skupia się na opiece zdrowotnej, edukacji i obniżce podatku od nieruchomości.

www.Lindseylapointe.com

REPUBLIKANIN

fot. Jeff Muehlfelder for IL House of Representatives 19th District/Facebook

Jeff Muehlfelder jest kandydatem Partii Republikańskiej w wyborach do stanowej Izby Reprezentantów w 19. okręgu. Pochodzący z północno-zachodniej dzielnicy Chicago detektyw chicagowskiej policji w dystrykcie Area North nie ma wątpliwości, że obecnie największym problemem w Illinois jest wzrost przestępczości kryminalnej. „W takich czasach nie można demonizować policji” – podkreślał na spotkaniu z przedstawicielami środowisk polonijnych w siedzibie PNA-ZNP. W wyborach poparły go Northwest Side GOP Club, Illinois Family Action, Fraternal Order of Police Lodge 7 (Chicago), Illinois Right to Life.

W 19. okręgu startuje jeszcze kandydat Partii Libertariańskiej (Libertarian Party) Joseph Schreiner.

fot. JosephSchreiner.org

www.josephschreiner.org

20. OKRĘG WYBORCZY W ILLINOIS ( 2Oth REPRESENTATIVE DISTRICT)

REPUBLIKANIN

fot. State Representative Bradley Stephens/Facebook

Burmistrz Rosemont Bradley Stephens jako kandydat Partii Republikańskiej ubiega się o wybór do Izby Reprezentantów Illinois w 20. okręgu wyborczym. Stephens został nominowany i zaprzysiężony na stanowego posła w tym okręgu w czerwcu 2019 r. Wtedy objął miejsce po Michaelu McAuliffe, który zrezygnował po 46 latach sprawowania urzędu. Stephens od 2007 r. zajmuje urząd burmistrza Rosemont, położonego w sąsiedztwie chicagowskiego O’Hare. Stanowisko objął po śmierci ojca Donalda E. Stephensa, który burmistrzem Rosemont był od 1956 r.

www.repbradstephens.com

DEMOKRATKA

fot. Darbro for Rep/Facebook

Michelle Darbro w marcowych prawyborach Partii Demokratycznej do Izby Reprezentantów Illinois w 20. okręgu wyborczym pokonała R. Cary’ego Capparelliego. Chicagowska strażaczka i ratowniczka medyczna jest mieszkanką Norwood Park. Jej kampanię wspiera wpływowy demokrata, długoletni marszałek stanowego parlamentu Michael Madigan. Otrzymała poparcie ze strony związków zawodowych Illinois AFL-CIO, Chicago Federation of Labor, Chicago Firefighters Union IAFF Local 2 Chicago Teachers Union AFT Local 1.

www.darbroforrep.com

Opracowała: Joanna Trzos

1 KOMENTARZ

  1. Uwaga odnośnie kampanii wyborczej. Obojętnie jaką stronę internetową otwieram, to zawsze wyskakuje mi pani Darbro i to kilkanaście razy. Podobnie było z wyborami aldermanów. John Arena również był wszechobecny na wszystkich stronach internetowych i przegrał wybory. Mam nadzieję, że Michelle Darbro również przegra wybory. Takie natręctwo należy zwalczać.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks