REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Nasz przewodnik po prawyborach 17 marca (4)

Nasz przewodnik po prawyborach 17 marca (4)

-

Już we wtorek 17 marca w Illinois odbędą się prawybory, zaś do 16 marca trwa wczesne głosowanie. Aby ułatwić Czytelnikom decyzje wyborcze prezentujemy najważniejsze wyścigi i sylwetki kandydatów w nich uczestniczących. Przypominamy, że w prawyborach wyborcy głosują z listy tylko jednej partii; trzeba poprosić o balot Partii Republikańskiej albo Partii Demokratycznej.

W ostatnich wyborach 6. dystrykt w Illinois, obejmujący zachodnie, południowe i północno-zachodnie przedmieścia na terenie powiatów Cook, Kane, DuPage, McHenry i Lake, był jednym z głównych celów demokratów w ich dążeniach do odzyskania kontroli nad Izbą Reprezentantów Kongresu USA. W 2018 r. wygrał w tym dystrykcie kandydat Partii Demokratycznej Sean Casten, który obecnie ubiega się o reelekcję. Zaprzysiężony został w styczniu 2019 r., a jego kadencja zakończy się 3 stycznia 2021 r.

REKLAMA

Sean Casten fot.Sean Casten/Facebook

Sean Casten urodził się w Dublinie w Irlandii w rodzinie obywateli amerykańskich. Jest z wykształcenia biochemikiem. Pracę naukową prowadził w Tufts School of Medicine. W 2007 r. został współzałożycielem firmy Recycled Energy Development, LLC. Był także prezesem zarządu w Northeast Combined Heat and Power Association w 2005 r. i U.S. Combined Heat and Power Association w 2007 r.

W prawyborach Partii Republikańskiej w 6. dystrykt w walce o miejsce w Kongresie zajmowane obecnie przez Castena wystartowała była stanowa posłanka Jeanne Ives i Gordon Kiznler.

Jeanne Ives fot. Jeanne Ives/Facebook

Jeanne Ives w marcu 2018 r. przegrała prawybory Partii Republikańskiej z ubiegającym się wtedy o drugą kadencję gubernatorem Brucem Raunerem. Jest przedstawicielką konserwatystów krytycznych wobec establishmentu Partii Republikańskiej, ale przychylnych prezydentowi Donaldowi Trumpowi. Jest absolwentką prestiżowej akademii wojskowej West Point, weteranką, która w stanowym parlamencie zasiadała w latach 2012-2019. Wcześniej była członkiem Rady Miasta Wheaton.

Gordon “Jay” Kinzler fot. Dr. Jay Kinzler/Facebook

Gordon Kinzler był już kandydatem z ramienia Partii Republikańskiej w 6. dystrykcie kongresowym w 2016 r., ale w prawyborach przegrał z zajmującym wówczas ten fotel Peterem Roskamem, który po sześciu kadencjach, w wyborach powszechnych w listopadzie 2018 r., został pokonany przez Castena.  Kinzler ostatnio podejmował próby zdobycia fotela stanowego posła w  Izbie Reprezentantów Illinois jako kandydat republikanów w 46. dystrykcie. Przegrał w wyborach w listopadzie 2018 r. z demokratką Deborah Conroy.

(tos)

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks