REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoNasz przewodnik po prawyborach 17 marca (2)

Nasz przewodnik po prawyborach 17 marca (2)

-

Już we wtorek 17 marca w Illinois odbędą się prawybory, zaś do 16 marca trwa wczesne głosowanie. Aby ułatwić Czytelnikom decyzje wyborcze, prezentujemy najważniejsze wyścigi i sylwetki kandydatów w nich uczestniczących. Przypominamy, że w prawyborach wyborcy głosują z listy tylko jednej partii; trzeba poprosić o balot Partii Republikańskiej albo Partii Demokratycznej.

Kandydaci na sekretarza sądu okręgowego powiatu Cook
(Cook County Clerk Of The Circuit Court)

REKLAMA

Demokraci

Po raz pierwszy od dwudziestu lat wybierać będziemy sekretarza sądu okręgowego powiatu Cook – drugiego największego jednolitego systemu sądowego na świecie. Urząd sekretarza od lat nękany jest skandalami i oskarżany o niewydajność i korupcję. Pełniąca urząd od 2000 roku Dorothy Brown, od dawna będąca przedmiotem federalnego śledztwa, kilka miesięcy po tym, jak odpadła z wyścigu na burmistrza Chicago, ogłosiła w sierpniu, że nie będzie ubiegać się o reelekcję. W 2015 roku federalni śledczy przejęli telefon komórkowy Brown w ramach śledztwa dotyczącego związku pomiędzy zakupem ziemi przez jej męża a donacją na poczet jej kampanii wyborczej. Samej Brown nie postawiono żadnych zarzutów, ale dwóch pracowników jej biura zostało skazanych za krzywoprzysięstwo w związku z okłamywaniem wielkiej ławy przysięgłych w sprawie przyjmowania łapówek w zamian za zatrudnienie i promocje.

Sekretarz sądu okręgowego powiatu Cook nadzoruje pracę ponad 1300 osób i operuje budżetem przekraczającym sto milionów dolarów. Sekretarz zajmuje się utrzymywaniem dokumentacji w systemie sądowym, jest odpowiedzialny między innymi za utrzymanie kartotek sądowych, pobieranie grzywien i opłat. System sądowy powiatu Cook obsługuje łącznie 5,2 mln osób. Rocznie zakładanych jest tu ponad milion spraw.

O nominację Partii Demokratycznej ubiega się czterech kandydatów. Wszyscy przedstawiają się jako reformatorzy, którzy chcą zmodernizować urząd nękany oskarżeniami o złe zarządzanie i przestarzały system. Wśród kandydatów jest były komisarz powiatu Cook Richard Boykin, komisarz rady ds. apelacji podatku od nieruchomości powiatu Cook Michael Cabonargi, senator stanowa Iris Martinez oraz prawnik Jacob Meister.

Richard Boykin fot. Richard Boykin/Facebook

Richard Boykin jest prawnikiem. W latach 2014-2018 reprezentował 1. dystrykt powiatu Cook. Prawdopodobnie jest najbardziej znany za swój sprzeciw wobec wprowadzenia podatku od napojów słodzonych w 2017 roku. Rok później stracił pozycję komisarza. Wcześniej był szefem personelu kongresmena Danny’ego Davisa.

Michael Cabonargi fot. Mike Cabonargi for Clerk of the Circuit Courts/Facebook

Michael Cabonargi to prawnik, który od 2011 roku był komisarzem w radzie ds. apelacji podatku od nieruchomości powiatu Cook. Wcześniej pracował przy śledztwach dotyczących oszustw w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (United States Securities and Exchange Commission, SEC). Otrzymał formalne poparcie Partii Demokratycznej Powiatu Cook.

Iris Martinez fot. Senator Iris Y. Martinez/Facebook

Iris Martinez to senator stanowa, od 2003 roku reprezentująca północno-zachodni 20. dystrykt wyborczy. Była pierwszą Latynoską w historii Senatu Illinois. Obecnie w stanowej izbie wyższej jest asystentką lidera większości.

Jacob Meister fot. Jacob Meister/Facebook

Jacob Meister jest prawnikiem, założycielem organizacji niedochodowej zajmującej się prawami obywatelskimi. O urząd sekretarza sądu okręgowego powiatu Cook starał się już w 2016 r. przegrywając wyścig z Brown. W 2010 r. bez powodzenia ubiegał się o fotel senatora.

Cała czwórka deklaruje większą transparentność urzędu, unowocześnienie technologii i dygitalizację kartotek sądowych, a także reformę etyczną, zwłaszcza w dziedzinie zatrudnienia.

Zwycięzca demokratycznych prawyborów w wyborach powszechnych zmierzy się ze zdobywcą republikańskiej nominacji.

Republikanie

Barbara Bellar fot.
Barbara Bellar/Facebook

Jedyną republikańską kandydatką w wyścigu na sekretarza sądu okręgowego powiatu Cook jest Barbara Bellar, lekarka z Burr Ridge. Nie ma ona opozycji, a więc automatycznie otrzyma nominację partyjną.

REKLAMA

2114886108 views

REKLAMA

2114886340 views

REKLAMA

REKLAMA

2116682730 views

REKLAMA

2114886480 views

REKLAMA

2114886579 views

REKLAMA

2114886687 views