REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Naperville chce uchronić młodzież przed psychotropami

Naperville chce uchronić młodzież przed psychotropami

-

fot.jarmoluk/pixabay.com
fot.jarmoluk/pixabay.com

“Nie bądź przypadkowym dilerem” to hasło kampanii, którą w poniedziałek rozpoczynają władze miasteczka Naperville. Jej celem jest prewencja zażywania preparatów psychoaktywnych przez młodych ludzi. Jak stwierdzili eksperci, młodzież chętnie eksperymentuje z psychotropami, jak tylko nadarzy się okazja. Taką okazję stwarzają niezabezpieczone odpowiednio lekarstwa.

REKLAMA

Organizatorzy kampanii twierdzą, że pozostawianie lekarstw w miejscach łatwo dostępnych to problem rosnący z każdym rokiem. Świadczy o tym coraz większa zarówno w Illinois i w całym kraju liczba zgonów po przedawkowaniu leków takich jak Vicodin, Oxycontin i innych sprzedawanych na receptę środków przeciwbólowych i nasennych.

– Każdego dnia w Stanach Zjednoczonych umiera 120 osób z powodu przedawkowania środków psychoaktywnych. To większa liczba niż liczba zgonów z powodu przedawkowania wszystkich innych substancji, w tym heroiny i kokainy – przypomina IdaLynn Wenhold, dyrektor wykonawczy KidsMatter, prowadzącej kampanię, niedochodowej organizacji z Naperville.

W ramach kampanii władze zachęcają mieszkańców, by z niezamkniętych na klucz szafek na lekarstwa usunęli środki przeciwbólowe, uspokajające, nasenne, antydepresyjne i amfetaminę, ponieważ mogą u młodych ludzi powodować śmiertelne w skutkach zatrucia.

Od poniedziałku po mieście będą jeździć cztery pojazdy oklejone banerami z głównymi założeniami kampanii, a działacze organizacji młodzieżowych będą rozklejać plakaty i rozdawać w aptekach materiały informacyjne o konieczności trzymania lekarstw na receptę tylko w zamkniętych szafkach.

– Z badań wynika, że po środki nasenne zakupione przez dorosłych sięgają, najczęściej z ciekawości, dzieci w wieku 11 i 12 lat. Musimy je chronić utrudniając dostęp do niebezpiecznych specyfików – podkreśla Wenhold. (ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks