REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Najwięcej mandatów za szybką jazdę dostają kierowcy na…

Najwięcej mandatów za szybką jazdę dostają kierowcy na…

-

Według policyjnych statystyk, ponad połowa mandatów za przekroczenie dozwolonej prędkości w Chicago wypisywanych jest kierowcom na jednej autostradzie.

Na nadbrzeżnej autostradzie Lake Shore Drive liczba mandatów za przekroczenie prędkości wzrosła w zeszłym roku do 4,3 tys. w porównaniu z 500 mandatami wystawionymi w 2014 roku. W całym mieście za to przewinienie w zeszłym roku wypisano 7,8 tys. mandatów, podczas gdy w 2014 roku było ich 1,4 tys. Dane przeanalizował dziennik „Chicago Tribune”.

REKLAMA

Najwięcej brawurowych kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość o co najmniej 35 mil na godzinę, jest na południowym odcinku Lake Shore Drive. Tylko w zeszłym roku otrzymano tam blisko 2,6 tys. mandatów za szybką jazdę.

Większość ukaranych mandatem kierowców na Lake Shore Drive jechała z prędkością co najmniej 75-80 mil na godzinę, czyli dwa razy szybciej niż dozwolona prędkość na nadbrzeżnej autostradzie.
(jm)

Na zdjęciu: Lake Shore Drive fot.Ewa Malcher

2 KOMENTARZE

  1. Jest to autostrada platna, wiec dlaczego kierowcy ciezarowek placac wiecej za przejazd maja byc dyskryminowani. Czy kierowcy samochodow osobowych sa tak przepracowani ze nie moga widziec tych aut, wiec niech zaproponuja swoim pracodawcom by wyposazyli zaklady pracy w pokoje rekreacyjne co pozwoli im wypoczac po pracy I spokojnie wrocic do domow !!

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks