REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Najmniej strzelanin od czterech lat

Najmniej strzelanin od czterech lat

-

Liczba ulicznych strzelanin, postrzelonych i ofiar śmiertelnych w Chicago w pierwszej połowie 2019 roku jest najniższa od czterech lat – wynika z raportu chicagowskiego departamentu policji. Zmalała też liczba innych przestępstw.

W opublikowanym 1 lipca raporcie chicagowski departament policji przedstawił dane na temat przestępczości w Chicago w pierwszej połowie 2019 roku. Z raportu wynika, że spada liczba morderstw, ulicznych strzelanin oraz ich ofiar.

REKLAMA

Od 1 stycznia do 30 czerwca br. w Chicago popełniono 236 morderstw – o 7 proc. mniej niż w połowie ubiegłego roku i najmniej od roku 2016. O 11 proc. spadła liczba ulicznych strzelanin. Od początku roku było ich w Chicago 978 – to najmniej od czterech lat.

W czerwcu w 242 strzelaninach zginęło 47 osób. Dla porównania – w czerwcu 2018 roku strzelanin było 257, a ofiar śmiertelnych – 57. Od początku roku policjanci skonfiskowali w Chicago ponad 5,2 tysiąca sztuk nielegalnej broni palnej. To prawie dwa razy mniej niż w pierwszej połowie zeszłego roku.

Wskaźniki innych poważnych przestępstw, czyli napadów, włamań i kradzieży samochodów również spadają, a ich poziom jest najniższy od 20 lat.

(gd)

fot.stevepb/pixabay.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks