REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Najgorsze statystyki od początku pandemii w Chicago i okolicach

Najgorsze statystyki od początku pandemii w Chicago i okolicach

-

Floryda od piątku powraca na chicagowską listę kwarantanny, a stan Michigan może być następny, jeżeli nie poprawią się tam statystyki dotyczące zachorowań na COVID-19. Od środy wchodzą w życie restrykcje na podmiejskich terenach powiatu Cook i w rejonie Metro-Wschód poza East St. Louis.

Szefowa Chicagowskiego Departamentu Zdrowia Publicznego, dr Allison Arwady, ostrzegła we wtorek, że zarówno w Illinois, jak i w skali krajowej, statystyki dotyczące zachorowań są obecnie najgorsze od początku pandemii. W całym kraju liczba nowych przypadków koronawirusa wzrosła aż o 26 proc.

W Chicago obecnie obserwuje się blisko 800 nowych przypadków koronawirusa dziennie. Wskaźnik pozytywnych wyników testów sięgnął we wtorek 7,8 proc. Jeszcze parę tygodni temu wynosił on poniżej 5 proc., czyli był na poziomie uznanym przez miasto za bezpieczny.

Po raz kolejny władze zaapelowały, żeby powstrzymać się od podróżowania, a zwłaszcza zgromadzeń w zbliżające się Święto Dziękczynienia.

Po wtorkowej aktualizacji na chicagowskiej liście kwarantanny będą 32 lokalizacje: Alabama, Arkansas, Alaska, Kolorado, Delaware, Floryda, Iowa, Idaho, Indiana, Kansas, Kentucky, Minnesota, Missisipi, Missouri, Montana, Nebraska, Nevada, Nowy Meksyk, Północna Dakota, Południowa Dakota, Ohio, Oklahoma, Północna Karolina, Południowa Karolina, Rhode Island, Tennessee, Teksas, Utah, Zachodnia Wirginia, Wisconsin, Wyoming i amerykańskie terytorium Portoryko.

Zakaz spożywania posiłków w pomieszczeniach restauracji to nowe obostrzenie związane ze wzrostem poziomu zachorowań i hospitalizacji na koronawirusa na podmiejskich terenach powiatu Cook i w rejonie Metro-Wschód poza East St. Louis. Nowe restrykcje obowiązują od środy.

Departament Zdrowia Publicznego Illinois (IDPH) ogłosił w poniedziałek nowe restrykcje dla podmiejskiego powiatu Cook, boregion przekroczył stanowe limity zachorowań i hospitalizacji. W podmiejskim regionie Cook i Metro-Wschód obowiązywać będą przepisy „Tier-1”, w tym:

  • limity spotkań do 25 osób lub 25 proc. pojemności sali,
  • brak możliwości spożywania posiłków we wnętrzach restauracji,
  • wymóg rezerwowania miejsca w barach i restauracjach,
  • brak możliwości dzielenia stołu,
  • zakaz organizowania przyjęć w autobusach imprezowych,
  • kasyna i gaming otwarte wyłącznie do 11:00 pm.

Przepisy dotyczące działania szkół, biur oraz siłowni regulowane są oddzielnie przez IDPH; miejsc tych nie dotyczy zaostrzenie przepisów ogłoszone w poniedziałek.

Wskaźnik zachorowalności w Północnym Rejonie Podmiejskim, powiatach Lake i McHenry, także przekroczył 8 proc., co we wspomnianym planie jest poziomem bezpieczeństwa. We wtorek po południu gubernator J.B. Pritzker groził dalszym zwiększeniem restrykcji.

(jm, kk)

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks