REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Najbrutalniejszy weekend 2018 roku

Najbrutalniejszy weekend 2018 roku

-

Wskaźniki przestępczości z początku stycznia dawały nadzieję, że przemoc z użyciem broni palnej w Chicago słabnie. Nic z tego – w miniony weekend 31 osób zostało postrzelonych, z czego sześć śmiertelnie.

Od piątkowego popołudnia 19 stycznia do poniedziałkowego rana 22 stycznia na chicagowskich ulicach przynajmniej 31 osób zostało postrzelonych, z czego sześć śmiertelnie. Początek roku dawał nadzieję na spadek przemocy. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego zmniejszyła się liczba postrzeleń i zabójstw. W 2017 r. o tej porze zanotowano 211 postrzeleń, w tym 41 morderstw. W 2018 r. w Chicago postrzelonych zostało dotychczas 141 osób, w tym 25 śmiertelnie.

REKLAMA

Wśród ofiar weekendowych strzelanin jest agresywny mężczyzna, który w sobotę rano podczas awantury domowej zaatakował kobietę w dzielnicy Gresham. Napastnik został postrzelony przez interweniującego policjanta. Podczas innej strzelaniny rany odniosło 5-letnie dziecko. W niedzielę nad ranem w dzielnicy Belmont Central doszło do podwójnego morderstwa. 19- i 25-latek zginęli ostrzelani przez nieznanego sprawcę poruszającego się czarnym samochodem.

Do większości strzelanin doszło w zachodnich i południowych dzielnicach Chicago, zamieszkanych przez mniejszości rasowe i etniczne, jest to też teren działalności narkotykowych gangów.
(gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Modlić się, czyli co?

Ciasto cytrynowe w kubku

Lekcje z pandemii

Tarta migdałowa ze śliwkami

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks