REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoNagrody Dziedzictwa rozdane

Nagrody Dziedzictwa rozdane

-

W minioną niedzielę około czterystu osób uczestniczyło w 44. gali rozdania dorocznych Nagród Dziedzictwa przyznawanych przez wydział stanowy Kongresu Polonii Amerykańskiej osobom, organizacjom lub instytucjom, które swoją działalnością społeczną i zawodową w sposób szczególny zasłużyły się dla Polski i Polonii.

Grupa laureatów Nagród Dziedzictwa od lewej: Marian Bryja, Camille Kopielski, Łucja Śliwa, Barbara Myszynski, Piotr Śliwa i Leonard Myszynski
Grupa laureatów Nagród Dziedzictwa od lewej: Marian Bryja, Camille Kopielski, Łucja Śliwa, Barbara Myszynski, Piotr Śliwa i Leonard Myszynski

REKLAMA

Nagrodą “Polish Amercian Heritage Award” uhonorowana została redaktor Łucja Śliwa, autorka programu radiowego “Otwary mikrofon”, niestrudzona orędowniczka przyznania Telewizji “Trwam” miejsca na multipleksie i powołania międzynarodowej komisji ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.

Laureatem nagrody prezesa wydziału stanowego KPA Ireny Moskal DelGuidice został kongresmen Mike Quigley, zwolennik zniesienia wiz dla Polaków chcących odwiedzić Stany Zjednoczone oraz uchwalenia ustawy imigracyjnej.

“Community Award” odebrała Camille Kopielski, doświadczony pedagog i działaczka społeczna.

“Philantropic Award” otrzymali Barbara i Leonard Myszynscy z Kalifornii, autorzy filmu dokumentalnego o Helenie Modrzejewskiej i jej synu Ralphie, znanym architekcie i budowniczym mostów w Stanach Zjednoczonych.

Nagrodą w dziedzinie kultury odznaczony został Marian Bryja, znawca kultury podhalańskiej, nauczyciel i pedagog, który podczas trzydziestu lat pracy z młodzieżą góralską wykształcił ponad 1000 młodych muzyków, tancerek i tancerzy.

Wyróżnienie w dziedzinie sportu odebrał Piotr Śliwa, bramkarz zespołu piłkarskiego “Eagles” i twórca sukcesów drużyn młodzieżowych w Schaumburg Soccer Club.

Gościem honorowym bankietu był gubernator Illinois Pat Quinn. W części artystycznej bankietu z wiązanką piosenek i tańców góralskich wystąpił kierowany przez Mariana Bryję zespół pieśni i tańca “Ślebodni”.

Szersza relacja z imprezy w wydaniu weekendowym naszej gazety.

Tekst i zdjęcie:

AB/NEWSRP

REKLAMA

2129035739 views

REKLAMA

REKLAMA

2129035755 views

REKLAMA

REKLAMA

2130832075 views

REKLAMA

2129035765 views

REKLAMA

2129035769 views

REKLAMA

2129035773 views