REKLAMA

2132261205 views

REKLAMA

2132261204 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoNagany i rezygnacje po skandalu szczepionkowym w Loretto Hospital

Nagany i rezygnacje po skandalu szczepionkowym w Loretto Hospital

-

Dwie osoby z zarządu szpitala Loretto otrzymały naganę, jedna ppodała się do dymisji i z członkostwa w zarządzie zrezygnował poseł stanowy La Shawn Ford w związku z akcją szczepień przeciw COVID-19, podczas której niewłaściwie rozdystrybuowano szczepionkę przeznaczoną dla mieszkańców dzielnicy West Side, gdzie znajduje się szpital. Poza kolejnością zaszczepiono m.in. pracowników Trump Tower, luksusowego sklepu jubilerskiego i wiele innych niekwalifikujących się osób.

W środę 24 marca do dymisji podał się dyrektor operacyjny szpitala, dr Anosh Ahmed. Kilka dni wcześniej rada nadzorcza szpitala Loretto wydała  oświadczenie, w którym stwierdził, że „podjęła odpowiednie działania w celu udzielenia nagany” prezesowi i dyrektorowi generalnemu szpitala, George’owi Millerowi oraz dyrektorowi operacyjnemu, dr. Anoshowi Ahmedowi.

REKLAMA

Poseł stanowy La Shawn Ford złożył  we wtorek 23 marca rezygnację z rady nadzorczej szpitala. ponieważ w naganie udzielonej Millerowi i Ahmedowi nie było mowy o ich dymisji. „Jestem bardzo rozczarowany ostatnimi wydarzeniami w szpitalu Loretto dotyczącymi użycia szczepionki przeciwko koronawirusowi” – napisał w oświadczeniu Ford. Poinformował również, że złożył swoją rezygnację na ręce przewodniczącego zarządu szpitala w poniedziałek.

Miejskie służby zdrowia publicznego poinformowały w ubiegłym tygodniu, że wstrzymują dostawę szczepionki na COVID-19 do szpitala Loretto, ponieważ wydarzenia związane z niewłaściwą dystrybucją szczepionek są badane przez władze.

Burmistrz Lori Lightfoot powiedziała w poniedziałek 22 marca, że szpital potrzebuje lepszego zarządzania kierować dystrybucją szczepionek. Dodała, że nie spodziewa się, iż szpital wróci do sieci dystrybucji szczepionek w najbliższym czasie.

Lokalne media informują od dwóch tygodni o kilku akcjach szczepień zorganizowanych na zewnątrz szpitala Loretto. Szpital, który służy głównie czarnoskórym i latynoskim społecznościom dzielnic West Side, pojawił się na czołówkach gazet, bo tam właśnie podano pierwszą w Chicago szczepionkę na COVID-19. Ta akcja miała zachęcić członków społeczności, które ucierpiały najbardziej w czasie pandemii, do zaszczepienia się.

Jako pierwszy o szczepieniach w Trump Tower i kościele – do którego należy Miller – poinformował portal Block Club Chicago. W ramach akcji szczepień, szpital miał zaszczepić również pracowników sklepu jubilerskiego  w dzielnicy Gold Coast, którego stałym klientem jest Ahmed. Z kolei radio WBEZ podało, że szczepienia bez stosownych uprawnień podano sędziom powiatowym i członkom ich rodzin.

„Podczas gdy zarząd ocenia, że wszystkie zgłoszone zdarzenia wynikały ze szczerego pragnienia zaszczepienia jak największej liczby uprawnionych chicagowian (…), przyznajemy, że podjęto działania, które wykraczają poza zakres podstawowej misji szpitala Loretto” – napisał zarząd szpitala w oświadczeniu 19 marca.

O wznowienie dostaw szczepionki do szpitala prosi związek zawodowy pielęgniarek, który wskazuje, że kontrolę nad szczepieniami mogą przejąć inne osoby z zarządu szpitala.

Dr Allison Arwady, komisarz miejskiego Departamentu Zdrowia Publicznego, zapewniła, że miasto nadal będzie priorytetowo traktowało szczepienia w dzielnicy West Side oraz że poza szpitalem Loretto jest jeszcze wiele innych opcji dla osób z tej dzielnicy, które chcą się zaszczepić.

Katarzyna Korza
k.korza@zwiazkowy.com

REKLAMA

2129467847 views

REKLAMA

REKLAMA

2129467861 views

REKLAMA

REKLAMA

2131264181 views

REKLAMA

2129467871 views

REKLAMA

2129467874 views

REKLAMA

2129467878 views