REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoNadchodzi legalizacja rekreacyjnej marihuany w Illinois

Nadchodzi legalizacja rekreacyjnej marihuany w Illinois

-

Parlament stanowy rozpoczął prace nad legalizacją marihuany dla celów medycznych

W poniedziałek 6 maja parlament stanowy zainicjował procedury implementacji rekreacyjnej marihuany. Prace zostały wszczęte po tym, jak gubernator J.B. Pritzker poinformował kilka dni wcześniej o zawarciu porozumienia z legislatorami w sprawie odpowiednich regulacji.

REKLAMA

Ustawodawczy projekt przewiduje legalne zakupienie jednej uncji (30 g) marihuany osobom, które ukończyły 21 lat i są mieszkańcami Illinois. Natomiast przybysze spoza granic stanu Lincolna, którzy ukończyli 21 lat będą mogli legalnie kupić pół uncji (15 g) marihuany. Dodatkowo ustawa zezwalałaby na posiadanie w domu do pięciu roślin marihuany oraz umożliwiłaby automatyczne oczyszczenie kartotek sądowych z wyroków za posiadanie małych ilości narkotyku. Takich wyroków jest w Illinois około 800 tys.

Legislacja postuluje też wyasygnowanie przez stan 20 mln dol. na niskooprocentowane pożyczki dla małych przedsiębiorstw w branży produkcji rekreacyjnej marihuany.

Proponowana ustawa weszłaby w życie 1 stycznia 2020 r., a pierwsze licencje na hodowlę, przerób i sprzedaż cannabisu będą udostępniane przez władze stanu już od maja przyszłego roku. Gubernator Pritzker stwierdził, że wielomilionowe dochody z podatków i opłat, jakie uiści nowopowstały sektor ekonomiczny, pozwoli na częściowe rozwiązanie problemów finansowych Illinois.
Dziesięć stanów w USA, w tym sąsiedni Michigan, zalegalizowało rekreacyjną marihuanę i notuje znaczne przychody na poczet swoich gospodarek.

Krytycy rekreacyjnej marihuany w Illinois zarzucają, że procedury legalizacji przeprowadzane są za szybko i ,,na skróty”, bo mechanizmy kontroli wymagają lepszego zaplanowania. Ich zdaniem stan nie jest przygotowany do legalizacji trawki, co w konsekwencji stanie się źródłem wielu problemów społecznych, prawnych i medycznych.

(ao)

Na zdjęciu: Gubernator J.B. Pritzker poinformował o zawarciu porozumienia z legislatorami
fot.Governor JB Pritzker/Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Będzie to „wielki” sukces gubernatora Pritzkera. Nawet wymontowanie toalet z jego rezydencji w celu obniżenia podatku od nieruchomości nie było takim sukcesem. Legalizacja rekreacyjnej marihuany to poglądowy przykład, jak pewna grupa ludzi potrafi przehandlować zdrowie społeczeństwa w przyszłości dla doraźnych korzyści finansowych. Demokraci w przeszłości byli zwolennikami niewolnictwa i nadal nimi są. Wielu ludzi używających rekreacyjnie marihuany skończy jako użytkownicy twardych narkotyków i będzie takim współczesnymi niewolnikami. Takich niewolników można już znaleźć na ulicach San Francisco.

  2. @dosmucacz
    Według badań polacy palą na potęgę a nie spotkałem jeszcze na ulicy typa co by żebrał na grama.
    Głupie polskie społeczeństwo. Marihuana jest o wiele mniej szkodliwa od alkoholu i nawet nie da się jej przedawkować.
    Zresztą nie wiem co ci ku…. szkodzi że ktoś spali sobie jointa wieczorem na wyluzowanie.
    Chu….. cie to co biorę pajacu.

REKLAMA

2107585818 views

REKLAMA

REKLAMA

2107586049 views

REKLAMA

2109382440 views

REKLAMA

2107586190 views

REKLAMA

2107586289 views

REKLAMA

2107586397 views