REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoNa razie wielka dziura. Czy powstanie Chicago Spire?

Na razie wielka dziura. Czy powstanie Chicago Spire?

-

Deweloper z Irlandii zamierzający postawić wieżowiec Chicago Spire znalazł inwestora, który spłaci wierzycieli, co przypuszczalnie umożliwi rozpoczęcie prac przy budowie najwyższegodrapacza chmur na półkuli północnej.

W miejscu gdzie ma powstać Chicago Spire na razie straszy tylko wielka dziura fot.Daniel Schwen/Wikipedia
W miejscu gdzie ma powstać Chicago Spire na razie straszy tylko wielka dziura fot.Daniel Schwen/Wikipedia

Jak donosi dziennik „The Chicago Tribune”, w dokumentach złożonych przed sądem ds. bankructw firma Shelbourne North Water Street LP, na której czele stoi irlandzki deweloper Garrett Kelleher zwróciła się o sądowę zgodę na inwestycję w wysokości 135 mln dol., oferowaną przez Atlas Apartment Holdings LLC.

REKLAMA

Dyrekcja Shelbourne zapewniła, że fundusze od firmy Atlas pozwolą na pełną reorganizację kompanii i kontynuację rozpoczętego już projektu.

Na parceli o powierzchni 2,2 akra przy 400 N. Lake Shore Drive miał powstać najwyższy budynek na półkuli północnej z charakterystyczną, zakręconą iglicą na szczycie. Wieżowiec przeznaczony wyłącznie na mieszkania zaprojektował znany architekt Santiago Calatrava.

Znalazł się nawet pierwszy nabywca apartamentu. Ty Warner, twórca pluszowych zabawek Beanie Babies w 2008 r. podpisał umowę na zakup dwupoziomowego mieszkania w chicagowskiej iglicy za sumę 40 mln dolarów.

W tym samym roku prace budowlane zostały wstrzymane, gdy wobec kryzysu na rynku nieruchomości deweloper stanął przed trudnościami finansowymi. W 2010 r. projekt został przejęty przez bank, a sprawa toczy się do dzisiaj przez kilkoma sądami. Na miejscu przyszłej budowy na razie straszy jedynie ogromna dziura w ziemi.

− Ożywienie na chicagowskim rynku mieszkaniowym wskazuje, że projekt budowy najwyższego wieżowca może znów ruszyć z miejsca. Jestem zadowolony ze znalezienia partnera, który podziela moją pasję do realizacji tej inwestycji − stwierdził Kelleher w wydanym oświadczeniu.

(ak)

 

REKLAMA

2109274708 views

REKLAMA

2109274940 views

REKLAMA

REKLAMA

2111071331 views

REKLAMA

2109275081 views

REKLAMA

2109275180 views

REKLAMA

2109275288 views