REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Na razie bez Wi-Fi w pociągach Metry

Na razie bez Wi-Fi w pociągach Metry

-

Wsiagając do pociągu Metry nadal nie będziemy mogli korzystać z bezprzewodowego podłączenia do Internetu. Zarząd przedsiębiorsta podjął decyzję o odłożeniu projektu. Powodem są wysokie koszty.

fot. Photosbystevenjbrown.com
fot. Photosbystevenjbrown.com

REKLAMA

Projekt podłączenia pociągów Metry do systemu Wi-Fi dyskutownay jest od dłuższego czasu. Zarząd wstępnie wyraził już zgodę na uruchomienie pilotażowego, rocznego programu na linii Road Island (w kierunku do Joliet). Miał on kosztować przedsiębiorstwo 3 mln 400 tys. dolarów.

Niezależni konsultanci wyliczyli jednak, że pełny koszt instalacji bezprzewodowego połączenia internetowego na wszystkich 11 trasach obsługiwanych przez Metrę na przestrzeni pięciu lat wyniesie 70 milionów.

Wysoki koszt instalacji niezbędnego oprzyrządowania bez wskazania źródeł odzyskania zainwestowanych w to środków, ostateczenie wstrzymał decyzję.

Jedną z rozpatrywanych opcji jest dołączenie do biletów miesięcznych specjalnych kart łączących z internetem; ich koszt sięgałby 40 dol. miesięcznie.

Na razie projekt wrócił do komisji w celu gruntowniejszego opracowania.

Wsiadając więc do pociągu Metry nie wyciągajmy od razu swoich iPodów; w tej chwili nie będziemy mogli w czasie podróży odpowiedzieć na wszystkie emaile.

(mb)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks