REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Na Jackowie powstaje sąd sprawiedliwości naprawczej

Na Jackowie powstaje sąd sprawiedliwości naprawczej

-

Sąd sprawiedliwości naprawczej powiatu Cook od września będzie działał w budynku szkolnym przy bazylice św. Jacka w chicagowskiej dzielnicy Avondale. W poniedziałek na Jackowie odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi.

Szef sądów powiatu Cook Timothy C. Evans – wspólnie z przedstawicielami władz miejskich, powiatowych i stanowych, a także sędziami, liderami lokalnej społeczności oraz proboszczem bazyliki św. Jacka ks. Stanisławem Jankowskim – w poniedziałek uroczyście przeciął wstęgę w budynku Resurrection Hall przy bazylice św. Jacka, gdzie powstaje drugi w powiecie Cook sąd sprawiedliwości naprawczej (Restorative Justice Community Court).

REKLAMA

Pierwszy tego typu sąd działa od 2017 r. w dzielnicy North Lawndale, a kolejny powstaje w Englewood na południu Chicago.

Idea sprawiedliwości naprawczej oparta jest na rozwiązywaniu konfliktów i resocjalizacji młodych osób (od 18 do 26 lat) oskarżonych o wykroczenia lub mniejsze przestępstwa bez użycia przemocy zamiast skazywania ich na kary więzienia. Podczas pokojowych sesji z udziałem ofiar, rodzin oraz członków lokalnej społeczności oskarżony ma okazję przeanalizować popełniony czyn, wynagrodzić wyrządzoną krzywdę i otrzymać niezbędną pomoc, np. w zakresie nałogów.

W szerszym kontekście idea sprawiedliwości naprawczej ma na celu zmianę podejścia do systemu sprawiedliwości w powiecie Cook, który wielu uczestników uroczystości określiło mianem „zepsutego” oraz „rasistowskiego”.

– Wszyscy młodzi ludzie, żyjący w tej społeczności, zidentyfikowani przez strony, naszych prawników czy sędziów, mogą teraz tu przyjść, by zostać nie tylko pobłogosławionym, ale i uzdrowionym – mówił na uroczystości przecięcia wstęgi sędzia Evans.

Więcej o sądzie sprawiedliwości naprawczej oraz roli przedstawicieli Polonii w realizacji projektu w weekendowym wydaniu „Dziennika Związkowego”.

(jm)

Zdjęcia: Joanna Marszałek

2 KOMENTARZE

  1. Takie sądy sprawiedliwości naprawczej nic nie zmienią. Młodzi ludzie potrzebują dobrych szkół i dobrego wykształcenia. To jest tylko pozorowanie, że coś się robi, a właściwie nic się nie robi dla zmniejszenia przestępczości. Ludzie którzy są odpowiedzialni za wzrost przestępczości w Chicago stwarzają wrażenie, że troszczą się o młodych ludzi w Chicago, co oczywiście nie jest prawdą. Oni troszczą się o swoje stanowiska, swoje pensje i o poparcie związków zawodowych bez których nie wygrają wyborów. Wzrost morderstw i wzrost ofiar strzelanin w Chicago w ostatnich tygodniach jest tego potwierdzeniem. Jak napisał w Chicago Tribune John Kass w Chicago jest ok. 100 tys. członków gangów i właściwie nic nie robi się aby ograniczyć ich liczbę. Ten sam John Kass napisał w ostatnim tygodniu, że to G.Soros sponsoruje przedstawicieli prawa w dużych miastach Ameryki, którzy nic nie robią dla zmniejszenia przestępczości. Taką osobą jest m.in. obecna pani prokurator Cook County Kim Foxx, która otrzymała sporo forsy od Sorosa na kampanię wyborczą. Po napisaniu tego John Kass został posądzony o antysemityzm i pozbawiony roli prowadzącego komentatora Gazety. W dzisiejszej lewackiej Ameryce każda krytyka głównego sponsora antyamerykanizmu (G.Sorosa) jest antysemityzmem.

    • Sprostowanie:
      John Kass był pierwszym autorem kolumn, które były zamieszczane na drugiej stronie pisma i po krytyce Sorosa stracił ten przywilej.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks