REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoNa interwencje wyjadą specjaliści zdrowia psychicznego i uzależnień

Na interwencje wyjadą specjaliści zdrowia psychicznego i uzależnień

-

W ramach nowych programów pilotażowych do części interwencji zgłaszanych na 911 już wkrótce będą wyjeżdżać nie policjanci, a specjaliści zdrowia psychicznego i specjaliści od uzależnień w parze z ratownikami medycznymi.

Zmiana jest częścią dwóch programów pilotażowych rozpoczynających się tej jesieni: w pierwszym programie, klinicyści będą wysyłani na interwencje z ratownikami medycznymi do wezwań związanych z problemami psychicznymi; w drugim – ratownicy medyczni w parze ze specjalistami ds. uzależnień będą jeździć do wezwań dotyczących nadużywania substancji psychoaktywnych.

REKLAMA

Klinicyści zdrowia psychicznego będą także obecni w centrum 911.

Programy tzw. „alternatywnego reagowania” są uruchamiane w obliczu debaty na temat roli policji w interwencjach po morderstwie George’a Floyda przez policjanta z Minneapolis wiosną ubiegłego roku (Floyd był uzależniony, mówił, że cierpi na depresję i „słyszy głosy”), czy śmierci Daniela Prude’a, któremu w czasie ataku choroby psychicznej policjanci z Rochester założyli na głowę plastikową reklamówkę i siłą przytrzymywali przy ziemi.

Chicago rozpoczęło szkolenia z interwencji kryzysowej kilka lat temu po głośnych przypadkach Laquana McDonalda (2015) i Quintonio LeGriera (2014) – obydwaj najwyraźniej mieli epizody chorób psychicznych i zostali zastrzeleni w czasie interwencji policyjnej.

Zanim rozpoczną się pilotaże, w dwóch miejskich ambulansach na interwencje odpowiadać będą policjanci przeszkoleni w interwencji kryzysowej, ratownicy medyczni i klinicyści zdrowia psychicznego. Zespoły będą pracować w 13 dzielnicach z historycznie wysoką liczbą połączeń dotyczących zdrowia psychicznego: Uptown, North Center, Lakeview, Humboldt Park, West i East Garfield Park, West Englewood, West Elsdon, Chicago Lawn, West Lawn, Gage Park, Auburn Gresham i Chatham.

Zespoły rozpoczną pracę w sierpniu.

(kk)

REKLAMA

2119198288 views

REKLAMA

2119198382 views

REKLAMA

REKLAMA

2120994736 views

REKLAMA

2119198451 views

REKLAMA

2119198507 views

REKLAMA

2119198550 views