REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Mózg grupy przestępczej skazany na 30 lat

Mózg grupy przestępczej skazany na 30 lat

-

Na 30 lat więzienia sąd federalny skazał mieszkańca Chicago za kierowanie grupą przestępczą, która dokonała 24 napadów rabunkowych na północnym zachodzie Chicago w 2014 roku.

51-letni Robert L. Berrios był przywódcą grupy napadającej głównie na lokalne przedstawicielstwa sieci komórkowych. Podczas napadów przestępcy używali masek zasłaniających twarze i broni, którą grozili pracownikom. Raz posunęli się do spętania pracowników jednego ze sklepów.

REKLAMA

Berrios, który był mózgiem operacji, gromadził informacje o celach rabunku, godzinach otwarcia i pracy poszczególnych pracowników. Grupa przygotowywała ekwipunek, taki jak maski, worki na łupy, broń czy samochody ułatwiające ucieczkę z miejsca przestępstwa.

Trzej inni członkowie grupy przestępczej, wszyscy mieszkający w Chicago, zostali skazali wyrokiem sądu na kary ograniczenia wolności: David Revis otrzymał wyrok 15 lat, Julio Rodriguez 9 lat, a Luis Diaz 3 lata za kratkami.

Oprócz kary 30 lat więzienia, sąd zasądził Berrosowi karę grzywny w wysokości ponad 115 tys. dolarów, które zrabował w gotówce – na poczet poszkodowanych w wyniku jego przestępczej działalności sklepów.

(ar)

fot.Pexels.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks