REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoMoże masz pieniądze, o których nie wiesz? Sprawdź na stronie skarbnika stanu...

Może masz pieniądze, o których nie wiesz? Sprawdź na stronie skarbnika stanu Illinois

-

Skarbnik stanowy Michael Frerichs przypomina o programie „Unclaimed Property”.
3,5 miliarda dolarów nieodebranej własności pozostaje ciągle w rękach stanu Illinois.

Utracone konta bankowe, wpływy z polis ubezpieczeniowych, niewykorzystane karty debetowe, zabytkowe monety, medale wojskowe i wyjątkowe, cenne przedmioty wróciły do swoich prawowitych właścicieli za sprawą programu prowadzonego przez skarbnika stanowego Michaela Frerichsa.

Skarbnik stanowy Michael W. Frerichs fot. Treasurer Michael Frerichs/Facebook

REKLAMA

„Łączenie ludzi z ich pieniędzmi i pamiątkami jest jedną z najbardziej satysfakcjonujących części mojej pracy” – mówi Michael Frerichs. „Wśród najkosztowniejszych zwrotów, których dokonaliśmy, znajduje się gotówka, za którą można położyć dach na domu, biżuteria po dziadkach, którzy schowali ją w bezpiecznym pudełku depozytowym i purpurowe serce weterana z Wietnamu, który stracił nadzieję, że kiedyś je jeszcze zobaczy” – dodał.

W ramach corocznej kampanii reklamowej i korespondencyjnej, Frerichs przypomina mieszkańcom Illinois, że mogą mieć własność, którą przechowuje dla nich stan i opowiada o mieszkańcach Illinois, którzy odzyskali swoją własność za sprawą biura. Prawo stanowe wymaga, aby Biuro Skarbnika publikowało ogłoszenia na ten temat we wszystkich 102 powiatach Illinois co sześć miesięcy i wysyłało zawiadomienia do mieszkańców, którzy mają nieodebrane mienie. W tym roku akcję wesprze również kampania prowadzona w Internecie. Wszystkie działania mają zwiększyć świadomość i zachęcić mieszkańców Illinois do sprawdzenia, czy ich własność znajduje się w depozycie stanu.

A według szacunków, nieodebraną własność ma jedna na cztery osoby w Illinois, średnia wartość roszczenia wynosi tysiąc dolarów. W 2020 roku Frerichs ogłosił, że w czasie jego kadencji podatnikom zwrócono miliard dolarów, co jest największą sumą zwróconą w ciągu pięciu lat w 58-letniej historii programu. „Dokładamy wszelkich starań, aby dotrzeć do mieszkańców całego stanu, aby poinformować ich o naszym programie nieodebranej własności i przekonać ich, że jest to program legalny” – powiedział Frerichs.

W rękach stanu pozostaje 3,5 miliarda dolarów nieodebranej własności mieszkańców i tysiące nieruchomości, które czekają na swoich właścicieli. Na stronie www.illinoistreasurer.gov/ICASH każdy mieszkaniec stanu może sprawdzić, czy stan przechowuje dla niego coś, co jest jego własnością. Ze względu na to, ze nieodebrane mienie jest zgłaszane do biura skarbnika dwa razy w roku, zaleca się, aby osoby prywatne sprawdzały bazę danych co sześć miesięcy.

Katarzyna Korza
k.korza@zwiazkowy.com

REKLAMA

2118984794 views

REKLAMA

2118984892 views

REKLAMA

REKLAMA

2120781247 views

REKLAMA

2118984965 views

REKLAMA

2118985026 views

REKLAMA

2118985077 views