REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Morderca Julie Konkol aresztowany w Ohio. Zagadka z 1997 r. rozwiązana

Morderca Julie Konkol aresztowany w Ohio. Zagadka z 1997 r. rozwiązana

-

Aresztowany w Ohio seryjny morderca został oskarżony o zabójstwo Julie A. Konkol w 1997 roku. Kobieta została uduszona na terenach opuszczonego parkingu dla ciężarówek w pobliżu granicy Illinois z Wisconsin.

52-letni Samuel William Legg III usłyszał dwa zarzuty morderstwa pierwszego stopnia 39-letniej Konkol. Oskarżenie jest wynikiem wspólnego śledztwa prowadzonego przez biuro szeryfa powiatu Lake, policję z Ohio i FBI.

REKLAMA

Julie A. Konkol, mieszkanka Wisconsin, została znaleziona martwa 23 października 1997 r. na terenach opuszczonego parkingu dla ciężarówek przy 43000 Old Route 41 w Russell. 39-letnia kobieta została uduszona. Śledztwo w sprawie jej morderstwa trwało ponad 20 lat.

W 2006 r. próbki DNA z miejsca zabójstwa Konkol zostały dopasowane do tych znalezionych w 1996 r. w powiecie Wood w stanie Ohio. Sześć lat później DNA tego samego podejrzanego zostało powiązane z morderstwem  innej kobiety w 1992 r. w powiecie Mahoning także w Ohio.

Wyniki badań materiału genetycznego – przeprowadzonych w 2018 r. – wskazywały na udział tego samego sprawcy w morderstwie Konkol.

Legg, który mieszkał wtedy w Chandler w Arizonie, został aresztowany w styczniu 2019 r. Postawiono mu zarzuty w sprawie gwałtu 17-latki w Ohio w 1997 r. Po ekstradycji do Ohio został oskarżony o morderstwo z 1992 r. Sharon Kedzierski  w powiecie Mahoning. Śledczy z biura szeryfa powiatu Lake udali się do więzienia w Ohio i po przesłuchaniu 52-letniego obecnie Legga oskarżyli go w sprawie morderstwa Julie Konkol z 1997 r. Legg mieszkał wtedy w Ohio i pracował jako kierowca ciężarówki obsługując trasy na Środkowym Zachodzie.

Po ekstradycji do Illinois, Legg stanie przed sądem powiatu Lake. W środę sędzia wyznaczył kaucję w jego sprawie na 3 miliony dolarów.

(tos)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks