REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Modernizacji sieci gazowej miała kosztować 2,5 mld. Gazownia Peoples Gas już przekroczyła...

Modernizacji sieci gazowej miała kosztować 2,5 mld. Gazownia Peoples Gas już przekroczyła 8 mld

-

Lisa Madigan fot.Lonnie Tague/Department of Justice/Wikipedia
Lisa Madigan fot.Lonnie Tague/Department of Justice/Wikipedia

Prokurator generalna Illinois Lisa Madigan wystąpiła z apelem o przeprowadzenie śledztwa w sprawie stale rosnących kosztów projektu modernizacji infrastruktury dostawcy gazu Peoples Gas.

REKLAMA

– Audyt jednoznacznie wykazał, że Peoples Gas nie wie, co robi i obciąża odbiorców wysokimi kosztami za realizację projektu, który się wymknął już dawno spod kontroli – stwierdza Madigan w komunikacie prasowym.

The Accelerated Main Replacement Program mający na celu modernizację sieci przesyłowej, którą gaz jest dostarczany do domów, Peoples Gas rozpoczął w 2011 roku. Biuro prokuratora przypomina, że koszt inwestycji wstępnie oceniano na 2,5 mld dolarów. Tymczasem najnowsze szacunki wskazują, że koszt projektu przekroczył już 8 mld dol. i stale rośnie.

Ciężar zawyżonych kosztów ponoszą odbiorcy gazu. Przeciętne gospodarstwo domowe zapłaci ok. 7,7 tys. dol. w ciągu najbliższych 20 lat, w ciągu których inwestycja będzie realizowana – ocenia biuro prokurator Madigan, publikując raport audytora zatrudnionego na zlecenie Illinois Commerce Commission.

Prokurator generalna złożyła już wniosek do ICC o rozpoczęcie śledztwa w sprawie niezwykle kosztownego programu modernizacji infrastruktury gazowej. Madigan zarzuca, że firma People Gas świadomie ukrywała informacje o kosztach projektu, które wynoszą już ponad 8 mld dolarów.

Dyrekcja firmy gazowniczej zapowiedziała przedstawienie nowych szacunków pod koniec miesiąca. Zapewniła jednocześnie, że współpracuje ze wszystkimi agencjami rządowymi. (ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks