REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoMinimalna płaca przedmiotem debaty w Chicago. Burmistrz sonduje nastroje społeczeństwa

Minimalna płaca przedmiotem debaty w Chicago. Burmistrz sonduje nastroje społeczeństwa

-

Specjalna grupa zadaniowa, powołana przez burmistrza Rahma Emanuela w celu sporządzenia planu dotyczącego wprowadzenia w Chicago podwyżki minimalnego  wynagrodzenia, wyznaczyła termin pierwszych przesłuchań publicznych w tej sprawie.

fot.Milad Mosapoor/Wikipedia
fot.Milad Mosapoor/Wikipedia

Jak informuje witryna władz Chicago (www.cityofchicago.org), pierwsza z serii debat publicznych na temat zwiększenia minimalnego wynagrodzenia odbędzie się w poniedziałek 9 czerwca w godz. od 19 do 21  w Kennedy-King College, przy 6301 South Halsted Street, na południu miasta.

REKLAMA

Kolejne przesłuchania odbędą się w pozostałych rejonach miasta, a więc na północy, północnym zachodzie i na południowym zachodzie. Jeszcze nie podano adresów, pod którymi odbędą się spotkania. Wkrótce mają być opublikowane na portalu miejskim.

Grupa zadaniowa przyjmuje też komentarze i opinie społeczeństwa na stronie internetowej: www.cityofchicago.org/MinimumWage

Emanuel do tej pory nie sprecyzował, jak duża, według niego, miałaby być podwyżka minimalnej płacy. Polecił grupie zadaniowej, by dla niego wysondowała opinię społeczną w całym mieście podczas kolejnych  dyskusji na forum publicznym.

Dziesięciu radnych chicagowskich postuluje podwyżkę minimalnej stawki do 15 dol. na godzinę, a więc do poziomu, którego domagają się  pracownicy restauracji  szybkiej obsługi.

Obecnie w Illinois obowiązuje minimalne wynagrodzenie 8,25 na godzinę. Jest ono wyższe niż godzinowa stawka federalna wynosząca 7,25 dolarów. Zarówno władze federalna jak i stanowe prowadzą starania o zwiększenie minimalnej stawki godzinowej do co najmniej 10 dolarów.

Wyborcy w Illinois będą mogli wziąć udział w listopadzie w referendum doradczym dotyczącym podwyżki minimalnej płacy do 10 dol. na godzinę. Jednak jeśli ją zatwierdzą, to parlament stanowy nie będzie musiał jej wprowadzić, ponieważ wyniki referendum nie są wiążące.

Zdaniem przewodniczącego miejskiej grupy zadaniowej radnego Willa Burnsa (z 4. okręgu miejskiego), podwyżka minimalnej płacy poprawi jakość życia wielu tysięcy chicagowskich rodzin.

Burns spodziewa się, że w debacie publicznej wezmą udział przedstawiciele różnych środowisk, instytucji i organizacji.

17-osobowa grupa zadaniowa ma w drugiej połowie lipca przedstawić raport ze swojej pracy  nad projektem rozporządzenia miejskiego regulującego podwyżkę minimalnej płacy w Chicago.

(ao)

REKLAMA

2114954467 views

REKLAMA

2114954698 views

REKLAMA

REKLAMA

2116751088 views

REKLAMA

2114954838 views

REKLAMA

2114954937 views

Słynne polskie ordery

Taniec – język duszy

Kryzys w syropie

Wpadka przez pandemię

REKLAMA

2114955045 views