REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoMimo problemów z dostawą do aptek Chicago zapewnia, że ma dość nowych...

Mimo problemów z dostawą do aptek Chicago zapewnia, że ma dość nowych szczepionek przeciw COVID-19

-

Sieć aptek Walgreens przeprasza za odwołane wizyty związane z problemami z dostawą nowych szczepionek przeciwko COVID-19. Jednocześnie władze miasta zapewniają, że mają wystarczającą ilość szczepionek z federalnej puli, by uruchomić od października doraźne punkty bezpłatnych szczepień dla osób bez ubezpieczenia zdrowotnego oraz nieudokumentowanych.

Po zatwierdzeniu we wrześniu przez władze federalne nowej wersji szczepionki przeciw aktualnym wariantom COVID-19, lokalne władze zachęcają wszystkich mieszkańców Chicago, aby się zaszczepić – nie tylko przeciw COVID-19, lecz również przeciw grypie. Miejski departament ds. zdrowia publicznego zapewnia, że przyjęcie obu szczepionek jednocześnie jest bezpieczne i zalecane.

REKLAMA

Mieszkańcy z ubezpieczeniem na zdrowie mogą umawiać się na szczepienia w sieciach aptek i gabinetach lekarskich, choć w ubiegłym tygodniu zarejestrowano tam problemy z dostawami szczepionek.

Sieć aptek Walgreens przeprosiła w oświadczeniu za fakt, że w niektórych lokalizacjach wizyty musiały zostać przełożone z powodu opóźnień w dostawie szczepionek. W aptekach, gdzie pojawił się ten problem, wstrzymano internetowe umawianie wizyt.

Sieci aptek, takie jak Walgreens czy CVS, same są odpowiedzialne za zamawianie i dostawy szczepionek.

Od ubiegłego tygodnia miasto otrzymało kilkanaście tysięcy szczepionek, które zostały przekazane do kilkudziesięciu kwalifikujących się klinik. Władze zapewniają, że w miarę kolejnych dostaw miasto rozszerzy liczbę punktów, gdzie osoby bez ubezpieczenia i nieudokumentowane będą mogły zaszczepić się za darmo.

Od poniedziałku 2 października uruchomionych zostanie około 80 tymczasowych punktów szczepień przeciwko grypie i covid. Będą się one znajdować w biurach radnych, na miejskich uczelniach oraz innych doraźnych punktach. Terminy i lokalizacje zostaną ogłoszone wraz z początkiem października.

Szczepienia w aptekach dla osób bez ubezpieczenie mają być możliwe w późniejszym terminie.

(jm)

REKLAMA

2093150298 views

REKLAMA

2093150582 views

REKLAMA

2094947031 views

REKLAMA

2093150832 views

REKLAMA

2093150970 views

REKLAMA

2093151111 views